Вагнерівці повернулися під Бахмут на окупованому сході України – ЗСУ
Бійці російської приватної військової компанії "Вагнер", яку визнали у світі злочинною організацією, знову з'явилися на території східного угруповання військ. Про це 27 вересня в коментарі "РБК-Україна" сказав начальник пресслужби східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.
За його словами, зараз частина найманців переукладає контракти з міноборони країни-агресора РФ і повертається в Україну з Білорусі, де розформовують їхні табори. За даними Євлаша, там було приблизно 8 тис. вагнерівців. Зараз частина із цих бойовиків поїхала в Африку, а частина повертається на схід України для взяття участі в бойових діях.
Він зазначив, що йдеться про залишки цього формування – приблизно 500 осіб, яких російське командування планує залучити до бойових дій.
"Проте суттєвої загрози, такої, як раніше, вони нести не будуть, оскільки немає їхнього головного ватажка – [Євгена] Пригожина. Ці люди справді є одними з найбільш підготовлених в російській армії, однак "геймченджером" вони не стануть", – підсумував Євлаш.
Також цю інформацію підтвердили в Головному управлінні розвідки Міноборони України виданню "Бабель". Бійці ПВК "Вагнер" з'явилися під Бахмутом, це окремі бійці або колишні вагнерівці, які підписали контракт із міноборони РФ, зазначили в ГУР.
Контекст:
ПВК "Вагнер" воювала на сході України. Після невдалого бунту Пригожина 23–24 червня у Кремлі заявили, що вони вирушать у Білорусь. Президент країни-агресора РФ Володимир Путін виступив із терміновим зверненням, у якому закликав вагнерівців укласти контракт із міноборони РФ або вийти зі збройного формування. Хто захоче, зможе також піти в Білорусь, заявив він.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко говорив, що головною умовою для надання ПВК "Вагнер" дозволу на переїзд була її згода захищати Білорусь "у разі потреби".
14 липня міноборони Білорусі офіційно оголосило про прибуття у країну найманців ПВК "Вагнер". У відомстві заявили, що вони займатимуться підготовкою білоруських військових.
За даними командувача Об'єднаних сил Збройних сил України Сергія Наєва станом на 14 серпня, у Білорусі перебувало приблизно 6,5 тис. найманців ПВК "Вагнер". Але потім почався їхній відтік.
23 серпня, за два місяці після заколоту, сталася аварія літака, серед пасажирів якого були Пригожин і його соратники. Офіційно смерть Пригожина 27 серпня підтвердив Слідчий комітет РФ.