Великобританія додатково передасть Україні приблизно 1 тис. зенітних ракет для ППО – міноборони

9 листопада Воллес відвідав два навчальні полігони у Британії, де орієнтовно 1,9 тис. українських військових проходять підготовку
Фото: ЕРА
Великобританія найближчим часом завершить постачання приблизно 1 тис. додаткових ракет класу "земля – повітря" для Збройних сил України (ЗСУ). Про це 9 листопада повідомив сайт британського уряду з посиланням на міністра оборони Бена Воллеса.

За його словами, у нову партію військової допомоги входитимуть пускові установки й ракети, здатні збивати повітряні цілі, зокрема російські безпілотники та крилаті ракети.

"Це зобов'язання – [передати ЗСУ] ще сотні ракет класу "земля – повітря" – продовжує нашу оборонну підтримку України проти російської агресії та допоможе Україні протистояти загрозі незаконних ударів по критично важливій національній інфраструктурі", – сказав Воллес.

9 листопада він відвідав два навчальні полігони, де орієнтовно 1,9 тис. українських військових проходять підготовку, організовану силами Великобританії та іншими країнами-партнерами. Після закінчення навчання вони отримають спорядження (бронежилети, одяг, засоби захисту слуху, водонепроникні костюми та спальні мішки) і повернуться до України.

Контекст:

Великобританія послідовно підтримує Україну на тлі російської агресії, надаючи фінансову, військову і гуманітарну допомогу. Також країна запропонувала програми приймання британськими сім'ями українських біженців.

Великобританія планує 2022 року виділити Україні £3 млрд на оборону й відновлення. £2,3 млрд із них мають використати для фінансування військових контрактів, визначених урядом України, а решту £700 млн витратять на проєкти з реконструкції інфраструктури країни.

У серпні Великобританія підписала план допомоги Україні у відновленні транспорту, зокрема аеропортів і морських портів.

9 листопада сайт британського уряду повідомив, що до середини грудня ЗСУ отримають понад 25 тис. комплектів одягу для екстремальних холодів, 12 тис. спальних мішків і 150 наметів із підігрівом, щоб війська могли діяти й пережити низькі температури в Україні.