Великобританія ввела санкції проти чотирьох російських олігархів. Серед них партнери Абрамовича, великі акціонери компанії Evraz
Великобританія ввела санкції проти ще чотирьох російських олігархів, причетних до фінансування війни Росії проти України. Про це йдеться в заяві британського уряду, опублікованій 2 листопада.
Чотирьом російським олігархам заборонили в'їжджати до Великобританії або перебувати на її території. На їхні літаки й човни накладено обмеження на приземлення у Британії або швартування у британських портах, а їхні активи заморожено.
Зокрема, санкції введено щодо Олександра Абрамова та Олександра Фролова. Вони, наголошено в заяві, володіють великими пакетами акцій російського виробника сталі Evraz, тісно пов'язані з колишнім акціонером Evraz Романом Абрамовичем, "дали [президенту РФ Володимирові] Путіну змогу мобілізувати російську промисловість для підтримки війни".
Статки Абрамова оцінюють у £4,1 млрд, а Фролова – £1,7 млрд. Також їхні інвестиції в нерухомість у Великобританії становлять приблизно £100 млн.
Крім того, до санкційного списку занесли бізнесменів Айрата Шаймієва (сина першого президента Татарстану Мінтімера Шаймієва) і Альберта Шигабутдінова. Їхній капітал оцінюють у £902 млн і £977 млн відповідно.
"Сьогоднішні санкції розширюють санкції Великобританії проти олігархів і спрямовані на тих, хто діє у стратегічно важливих галузях, які підтримують промислову воєнну машину Путіна", – резюмували у британському уряді.
Також зазначено, що Великобританія ввела санкції щодо понад 1200 фізичних і 120 організацій, зокрема понад 120 олігархів зі статками більше ніж £140 млрд.
Контекст:
Після анексії Криму та агресії на Донбасі 2014 року низка країн, зокрема Великобританія, ввела проти РФ кілька пакетів санкцій. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року санкції розширили, після незаконної анексії Росією окупованих територій України санкції розширили знову.
Зокрема, у лютому вони ввели санкції проти президента РФ Володимира Путіна, міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, міністра оборони Сергія Шойгу, начальника Генштабу ЗС Росії Валерія Герасимова та кількох російських бізнесменів, наближених до Кремля.
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено майже 10 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 12,6 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.