Веллер: Російська армія небоєздатна загалом. Зараз перша – американська, а друга – українська G

Веллер вважає, що в російській армії завжди "бездушно" ставилися до своїх солдатів
Фото: Михаил Веллер / Facebook
Російська армія небоєздатна, розкрадена і даремно вплуталася у війну з Україною. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив російський письменник Михайло Веллер, який живе в Естонії.

Як зазначив Веллер, зараз російську армію "не могли не розграбувати", і це, на його думку, зрозуміло "будь-якій розумній людині", але не людям на верхівці влади.

"Вони мають справу з абстрактними цифрами. Їм надають проціджену інформацію, а проціджує її... Хто треба – проціджує. І звичайно, можна оскаженіти: "Де мої 5 млрд? А де мої 50 млрд?" Тут, розумієте, "Теренцій Вар, поверни мені мої легіони!" А хрін тобі замість легіонів. Усе давно пропили, а гроші переправили на Захід", – заявив Веллер.

За словами письменника, у Росії завжди було уявлення, що потрібні набої і техніка, а до солдатів ставилися "бездушно". Їх відправляли виконувати накази "не спавши, не жерши", зазначив він. Тому, на думку Веллера, російський солдат "одною рукою хоче отримати гроші, іншою звалити", і тоді він стає небоєздатним.

"Запитання: чи може ця армія воювати? Відповідь: не може... Звичайно, ця армія небоєздатна загалом. І вона даремно в це вплуталася. Так можна було б казати: "Ми друга армія у світі". А зараз – я навіть не знаю. Якщо рахувати, перша – американська, а друга – українська, а третя – чи то німецька, чи то турецька і так далі. А куди ми подінемо Китай, який набагато боєздатніший?" – сказав Веллер.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення в Україну, до 12 вересня Росія втратила, за даними Генштабу ЗСУ, понад 53 тис. осіб особового складу, 244 літаки, 2175 танків, сотні артилерійських систем, бронемашин, вертольотів та іншої бойової та військової техніки.

Після повномасштабного військового вторгнення Росії країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції. За словами президента США Джо Байдена, до кінця червня понад 50 держав узяли зобов'язання щодо підтримки України. Лише США від початку вторгнення виділили Україні понад $14,5 млрд допомоги у сфері безпеки, повідомляли у Пентагоні 8 вересня.