Верховний касаційний суд у Римі остаточно виправдав українського нацгвардійця Марківа
Верховний касаційний суд у Римі (Італія) повністю виправдав українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого обвинувачували у причетності до загибелі під Слов'янськом італійського фотографа Андреа Роккеллі та його перекладача, росіянина Андрія Миронова. Про це 9 грудня повідомив у Facebook ексміністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
"Щойно в Римі завершився розгляд касаційної скарги у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Попри тиск та спроби скасувати виправдальний вирок, суд останньої інстанції залишив рішення у силі. Це крапка у багаторічній боротьбі за справедливість! Слава Україні та слава нашим воїнам!" – написав він.
Марків відреагував в Instagram на рішення суду, заявивши, що правда завжди перемагає.
"Сьогодні поставлена крапка, ми виграли в касаційному суді. Усі позови були відкинуті. Щиро дякую всім причетним, це наша спільна перемога", – написав він.
Контекст:
Марківа затримали у Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та його перекладача, громадянина РФ Андрія Миронова у районі Слов'янська. За версією слідства, перебуваючи на горі Карачун, Марків нібито передав інформацію про місцеперебування журналістів.
У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, що нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі. Українські правоохоронці вважають, що італієць і росіянин загинули внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по місцю, де, ймовірно, перебував журналіст, пояснювали у МВС.
Італійська прокуратура просила для Марківа 17 років в'язниці. 12 липня 2019 року суд у Павії засудив нацгвардійця до 24 років позбавлення волі.
20 листопада 2019 року захист подав скаргу на вирок.
3 листопада 2020 року Марківа виправдали. Він вийшов на волю. 4 листопада Марків повернувся до України та поновився на службі у батальйоні імені Кульчицького.