Від Шольца вимагають розблокувати постачання зброї до України – ЗМІ

Marder – бойова машина піхоти
Фото: ЕРА

Голова комітету німецького Бундестагу з оборони Марі-Агнесс Штрак-Циммерманн із Вільної демократичної партії закликала федеральний уряд Німеччини якнайшвидше доправити 50 бойових машин піхоти Marder в Україну, про це 31 травня пише Bild.

Політикиня вважає за необхідне створити спеціальну посаду для координатора з постачання озброєння в Україну та вжити особливих заходів безпеки для транспортування, ідеться у статті.

Штрак-Циммерманн акцентувала, що це потрібно зробити якнайшвидше, перед літніми канікулами в парламенті Німеччини.

Її колега по партії Александр Граф Ламбсдорф заявив виданню, що бойова міць Marder значно нижча, ніж у Gepard, постачання якого було погоджено раніше.

"Це була б перша західна бойова броньована машина на Донбасі. В українських Збройних сил має бути можливість безпечно перевозити своїх солдатів", – заявив він.

Bild зазначає, що Федеральна рада безпеки Німеччини понад місяць блокує експорт до України 100 бойових машин піхоти Marder. Компанія-виробник Rheinmetall подала заявку до ради 22 квітня, її досі не схвалили.  

Раніше видання писало, посилаючись на свої джерела, що в запасах Бундесверу залишилося ще 32 БМП Marder, які можна відправити в Україну, але канцелярія Олафа Шольца гальмує їхнє передання.

Контекст:

Німеччина від початку війни 2014 року надає Україні фінансову допомогу, допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. У 2021 році Берлін блокував постачання зброї Україні через НАТО, коли США попереджали про ймовірне нове вторгнення Росії.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого ФРН змінила позицію й погодилася постачати озброєння. Проте у квітні Bild написав, що уряд Німеччини викреслив усе тяжке озброєння зі списку військової допомоги Україні.

26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині відбулася зустріч консультативної групи щодо оборони України за участю глав міноборони понад 40 країн. Під час зустрічі міністерка оборони ФРН Крістіне Ламбрехт заявила, що Німеччина доправить в Україну зенітні самохідні установки Gepard.

Німецький Бундестаг на засіданні 28 квітня схвалив постачання важкого озброєння Україні.

20 травня міністр оборони України Олексій Резніков анонсував спільний із Німеччиною проєкт, спрямований на зміцнення ЗСУ.