Відбувся черговий обмін полоненими – Єрмак

Шестеро українських військовополонених повернулися додому
Фото: Андрій Єрмак / Telegram

Україна повернула з російського полону шістьох своїх громадян, серед яких морпіхи і цивільні. Про це 29 вересня повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram.

"Отже, ще більше наших – удома. Відбувся черговий обмін полоненими. Ми повернули шістьох наших людей – чотирьох морпіхів і двох цивільних. Офіцери – Булахов Олексій та Костенко Микола. Солдати – Герасименко Людмила й Іван Земляной. Цивільні – Андруша Вікторія і Майборода Яна",  написав він.

Єрмак сказав, що Андрушу Вікторію 27 березня російські солдати забрали з дому, тому що в телефоні дівчини виявили дані про ворожу техніку, які вона передавала ЗСУ. Згодом її вивезли до РФ і утримували в Курському СІЗО.

"Майборода Яна опинилася у полоні через те, що в її телефоні знайшли фотографії техніки росіян на території Чорнобильської зони",  розповів історію дівчини глава ОП.

Контекст:

Загальної кількості українських військовослужбовців, які перебувають у полоні у росіян, українська влада не називала, але президент України Володимир Зеленський говорив, що на підконтрольну окупантам територію лише з "Азовсталі" вивели 2,5 тис. українських воїнів, віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук 20 червня розповідала, що Росія утримує в полоні понад 1,5 тис. цивільних українців, але офіційно через Червоний Хрест окупанти підтвердили наявність лише 120 полонених цивільних.

21 вересня Україна і Росія провели наймасштабніший із моменту початку вторгнення РФ обмін полоненими. З полону звільнили 215 військовослужбовців, які захищали Україну, зокрема 10 іноземців. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими опублікував повний список українців, яких удалося повернути з російського полону внаслідок цього обміну.

Росії передали 55 російських військовослужбовців і підозрюваного у держзраді народного депутата України, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Його обміняли на 200 українських захисників. Обмін відбувався на локаціях у кількох країнах, зокрема у Чернігівській області в Україні, Саудівській Аравії й Туреччині.