"Відчули силу українського війська". Мер Маріуполя заявив, що після "бавовни" окупанти вивели з міста частину військ і складів
Російські окупанти більше не вважають Маріуполь Донецької області безпечним тилом, оскільки після ударів по місту втратили низку важливих для логістики й постачання об'єктів. Про це законно обраний мер Маріуполя Вадим Бойченко розповів на брифінгу 9 березня в медіацентрі "Україна", який транслювало в YouTube агентство "Укрінформ".
"Після "бавовни" в Маріуполі зрозуміло, що вони [російські військові] перегрупувалися і свої логістичні центри, полігони вони вивели за межі міста, тому що місто вже стало небезпечним. Вони вважали, що це тил, а зараз це – лінія фронту. І ми бачимо, що кількість військових у місті зменшилася", – сказав він.
Мер пояснив, що перший "логістичний вузол" було знищено в порту, де окупанти лагодили свою техніку. Крім того, у місті знищили кілька ворожих складів із боєкомплектом.
"Тобто вони відчули силу українського війська й відчули руйнівну силу наших ракет, які знищили кілька важливих вузлів. Тому ми бачимо певний рух, що російські війська трохи відійшли з Маріуполя, тому що вони на це не очікували. Чому так відбувається? Тому що наше військо готується до контрнаступу", – вважає він.
Бойченко, говорячи про загарбників, зазначив, що "терористи, які сьогодні штурмують інші міста [України], скаржаться на те, що не вистачає зброї".
"Не вистачає темпу, щоб тримати цей вогонь і просуватися далі. Тому що наше військо знищило ці склади, які не дають змоги підвозити це з Маріуполя й забезпечити росіянам рух уперед. Тобто їх це зупинило. І ми сьогодні формуємо можливість руху нашого війська вперед", – наголосив мер.
Контекст:
Маріуполь російські війська оточили в перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. З початку березня він був у блокаді, із другої половини травня місто – у повній окупації.
У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення в місті проживало 530 тис. людей. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.
У Маріуполі діє український спротив. Американський Інститут вивчення війни (ISW) в оперативному аналізі зазначав, що ефективні партизанські атаки України відволікають окупантів від виконання завдань на фронті.
Через Маріуполь окупанти регулярно перекидають техніку й живу силу з території РФ на донецький і запорізький напрямки. У самому місті базуються мобілізовані росіяни, у російських підрозділах процвітає дезертирство, повідомляв Андрющенко.
У січні 2023 року, за даними радника мера, окупанти активно завозили в місто засоби ППО й живу силу, накопичивши до 30 тис. окупантів для подальшого наступу в Донецькій області. У лютому, за даними Андрющенка, перекидання техніки й живої сили продовжили, зокрема в місто ввели додаткові підрозділи кадировців.