Відновлення України після завершення війни обійдеться в $349 млрд – Єврокомісія і Світовий банк
"Потреби у відновленні та реконструкції в соціальному, виробничому та інфраструктурному секторах становлять $349 млрд, що більш ніж у 1,5 раза перевищує ВВП України у 2021 році. За оцінками швидкої оцінки збитків і потреб (RDNA), упродовж наступних 36 місяців потрібно $105 млрд для задоволення невідкладних потреб, таких як відновлення систем та інфраструктури освіти і охорони здоров'я, підготовка до зими, підтримка сільського господарства та ремонт життєво важливих транспортних шляхів", – ідеться в повідомленні ЄК.
Наголошують, що станом на 1 червня 2022 року збитки секторам оцінюють на рівні приблизно $97 млрд.
- житловий сектор (40% від загального обсягу завданих збитків);
- транспорт (31%);
- торгівля і промисловість (10%).
Найбільше постраждали Донецька, Луганська та Харківська області, за ними йдуть Київська, Чернігівська та Запорізька області.
"Спільними зусиллями ми вже розпочали реконструкцію на деокупованих українських територіях, але реконструкція потребує комплексного підходу і мобілізації спільних ресурсів українського уряду та міжнародних партнерів. Оцінка руйнувань та виявлення потреб у реконструкції створює міцну основу національного плану реконструкції та є передумовою ефективного фінансування. Адже лише для першого етапу швидкого відновлення необхідно $17 млрд, з яких Україні вже цього року потрібно $3,4 млрд", – сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Контекст:
4 липня в швейцарському Лугано на конференції з питань відновлення України президент Володимир Зеленський презентував національний план відновлення країни. Його оцінюють у $750 млрд і розрахований він на 10 років.
За даними Київської школи економіки, станом на 22 серпня 2022 року сума прямої шкоди інфраструктурі становила $113,5 млрд.