Відсоток збитих дронів Shahed-136 зростає – командування Повітряних сил
"Ми рахували, що це 85–86%, якщо враховувати дані за 17–18 жовтня, 19-те і навіть 20-те – вже цей показник росте і росте. Але вже і The Guardian, здається, робили аналіз, що [...] ми дуже багато сил і засобів витрачаємо на іранські дрони, які начебто прості, дешеві у застосуванні. І сьогодні їх збивають усіма можливими силами та засобами. Це і винищувальна авіація, і зенітно-ракетні війська, які найбільше збивають Shahed-136, зенітні гармати, самохідні зенітні установки, десь РЕБом вдається впливати на ці дрони. Ну і є стрілецька зброя, передусім великокаліберні кулемети", – сказав він.
Водночас Ігнат зазначив, що для збиття 100% таких дронів Україні потрібна дуже щільна система ППО.
18 жовтня українська розвідувальна організація Molfar повідомила, що знищення дронів, які масово запускає Росія, обходиться Україні дорожче, ніж Росії – їхнє придбання в Ірану.
Контекст:
Росія застосовує в Україні кілька видів іранських безпілотних літальних апаратів, зокрема дрони-камікадзе Shahed-136. Британська розвідка стверджує, що окупанти використовують їх в Україні щонайменше із серпня. Вони перефарбували БПЛА у свої кольори і назвали "Герань-2".
Президент України Володимир Зеленський 11 жовтня повідомив, що, за даними української розвідки, Росія замовила в Ірану понад 2400 дронів-камікадзе. 19 жовтня він розповів, що українські військові збили 233 дрони Shahed-136.
МЗС України звинуватило Іран у співучасті у злочині агресії РФ проти України через постачання Тегераном зброї Росії. Глава МЗС України Дмитро Кулеба 18 жовтня запропонував розірвати дипломатичні відносини з Іраном.
Іран водночас заперечує постачання дронів російській армії.
20 жовтня Євросоюз погодив санкції проти Ірану за постачання безпілотників Росії. Також санкції ввела Великобританія.