Війна має закінчитися перемогою України й вигнанням військ РФ, тільки після цього можуть бути переговори – Джонсон

Джонсон: Перед будь-якими переговорами ця війна має закінчитися – і закінчитися перемогою українського народу, вигнанням путінської армії і припиненням його варварських спроб захопити українську територію

Скріншот: Open Ukraine / YouTube

Колишній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон згоден, що війна Росії проти України завершиться переговорами, але наголошує, що перед їх початком бойові дії мають завершитися, а окупаційні війська потрібно вивести з території України.

Про це він заявив, звертаючись 25 травня за допомогою відеозв'язку до учасників Київського безпекового форуму, організованого фондом Арсенія Яценюка Open Ukraine. Трансляцію проводили в YouTube.

Джонсон назвав умови для проведення переговорів між Україною та Росією.

"Багато хто каже зараз, що війну, яку розпочав [президент РФ Володимир] Путін, можна завершити лише переговорами. Я відповім: це може бути так, проте перед будь-якими переговорами ця війна має закінчитися – і закінчитися перемогою українського народу, вигнанням путінської армії і припиненням його варварських спроб захопити українську територію. І виведенням його військ. Це те, що, на мій погляд, має статися", – сказав Джонсон.

Він вважає, що Захід має зробити все можливе, щоб підтримати народ України в досягненні цієї мети якнайшвидше.

"І немає ніякої можливої причини для затримок", – наголосив він.

Контекст:

Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. У квітні 2022 року сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської та Харківської областей. Найінтенсивніші бої протягом останніх місяців точаться на сході України.

Переговори про закінчення війни Україна й Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні 2022 року провели чотири очні раунди, також делегації зустрічалися у відеоформаті. Переговорний процес припинено, бо з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня.

У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції й погодження на умови РФ. Президент країни-агресора Росії Володимир Путін вимагав від України припинити вогонь й негайно сісти за стіл переговорів, відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.

Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму. Президент України Володимир Зеленський в опублікованому 11 вересня 2022 року інтерв'ю CNN сказав, що не бачить можливостей для переговорів із  Путіним. 31 березня 2023 року він наголосив, що переговори із РФ можливі лише за умови виведення її військ з України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 26 квітня заявив, що Київ готовий лише до тих переговорів, які не призведуть до заморожування конфлікту чи територіальних поступок.

Держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю The Washington Post заявив, що російська влада не готова до серйозних переговорів. За його словами, дипломатичні переговори можуть розпочати тоді, коли Путін ухвалить фундаментальне рішення про це.