Війська РФ у районі Бахмута натрапили на залізну оборону українських військ – спікер східного угруповання ЗСУ
Череватий зазначив, що окупанти "мають успіх у заявах".
"Це їхні головні успіхи, якщо брати стратегічно. Насправді, вони там наткнулися на залізну оборону наших військ, вона ведеться в дуже важких умовах, іноді по коліно у воді, проте стійко, мужньо, з використанням усіх засобів, які є у наших військовослужбовців", – сказав він.
За словами спікера, свідченням того, що РФ не має суттєвого успіху, є її щоденні втрати, що становлять кілька сотень військовослужбовців.
"Єдине, що залишається ще у ворога: так як у нього ще є особовий склад, нехай і не завжди добре навчений, вони його кидають на штурмові дії, і так було цієї доби; також є у них багато запасу артилерії, радянських калібрів. Тому вони поливають усіма видами ствольної артилерії 122-го і 152-го калібру, вони б'ють реактивними системами залпового вогню, використовують штурмову й армійську авіацію", – розповів Череватий.
У відповідь на запитання про вплив погодних умов на ситуацію на полі бою він повідомив, що через постійну вологість потрібно забезпечувати військових, щоб вони не переохолоджувалися й мали одяг для зміни.
"Техніка, яку вони [окупанти] використовують – БМП, танки – по такій грязюці і сльоті вони не можуть так активно використовувати, як це було рано восени або влітку. Вони розбиваються на малі штурмові групи й намагаються так проникати до наших окопів. Відповідно, ми більш ретельно спостерігаємо різними засобами і знешкоджуємо такі групи ворога", – додав він.
Ведучий запитав про ситуацію на південь від Бахмута, він послався на звіт Інституту дослідження війни, в якому йшлося про те, що якщо РФ і досягне там успіху, то на стратегічних комунікаціях (на контролі Збройними силами України доріг) це особливо не позначиться.
"Так. Наше командування в режимі постійного часу бачить поле бою і всі спроби противника суттєво зосередити зусилля по головному удару, у більшості випадків це купірується і присікається. Я впевнений, що цього разу буде так само – що вогнем артилерії і, можливо, контратаки, він буде зупинений і значних просувань йому не вдасться. Бувають локальні успіхи у ворога, це позиційна війна. Але тут є декілька варіантів: або потім він зупиняється, і накривається великим вогнем, і несе втрати, або, що дуже часто буває, ми відбиваємо назад ці позиції", – відповів Череватий.
Контекст:
23 листопада розпочався 273-й день повномасштабної війни Росії проти України. Водночас від початку, за даними СБУ, президент РФ Володимир Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
На початку квітня РФ вивела свої війська із Київської, Чернігівської та Сумської областей. Наприкінці серпня – у вересні сили оборони розпочали контрнаступ, під час якого звільнили майже всю Харківську область, деокупували тисячі кілометрів території на півдні України й вийшли там на рубіж на правому березі Дніпра.
Згідно з повідомленням Генштабу ЗСУ станом на ранок 29 листопада, бахмутський напрямок – один із двох на фронті, де РФ і далі наступає. На всіх інших противник переважно обороняється.