Військовослужбовець ЗСУ Вишебаба: До 24 лютого я був невійськовою людиною. Я вражений, наскільки класно нас одягнули, яку зброю дали. Таке я тільки у бойовиках бачив
Зіставляючи рівень харчування у ЗСУ та російських пайків, Вишебаба зазначив, що це "зовсім інший рівень військ".
"Я, чесно кажучи, пишаюся нашою армією. Я не військова людина був до 24-го лютого і не знав, що тут буде. Я був вражений тим, наскільки нас одягнули класно, обмундирування, озброєння і так далі. Я вражений, реально, як "морських котиків", я таке тільки в бойовиках бачив. Я думав, знаєте, дадуть, що є, може, навіть і обноски якісь – ну, війна, всіх треба озброювати... Але, тьху-тьху-тьху, пишаюся тим, на якому рівні зараз узагалі наша армія", – сказав він.
Військовий наголосив, що українська армія "постійно покращується" – зокрема, завдяки військовій допомозі та зброї від Заходу.
Окремо він зазначив, що пишається людьми у ЗСУ.
"У голові ні в кого немає ідей мародерити, щось красти – люди всі поприходили з iPhone, ми маємо грошове забезпечення, купують собі класне спорядження, тактику, можна у волонтерів замовити. Видно, що армія – ну просто оснащена супер. І якщо просто порівняти: ті, хто стоїть по цю сторону посадки, і ті, хто стоїть по ту, – це небо і земля", – наголосив він.
Вишебаба впевнений, що українські військові "на рівні натовських стандартів, а може, ще й НАТО треба в нас повчитися".
"Тому що я сумніваюся, що натовські солдати замовляють собі щось, що буде ще крутіше. Ефективність кожного – вона множиться, сумується в ефективність нашої армії. Я думаю, кожен відчуває цю свою відповідальність", – пояснив він.
Контекст:
Вишебаба народився 1986 року у Краматорську Донецької області. Спочатку навчався у Донбаській машинобудівній академії, але після третього курсу забрав документи і вступив на журналістику до Маріупольського державного університету. Після закінчення вишу переїхав до Києва. Брав активну участь у Революції гідності.
Після зміни влади в Україні 2014 року деякий час працював у пресслужбі Кабінету Міністрів. Із 2017 року є посланцем із питань толерантності ПРООН в Україні. До війни займався екоактивізмом, очолював громадську організацію "Єдина планета".
Вишебаба пішов на війну добровольцем. На передовій Донецької області перебуває з березня.