Виробник Patriot пообіцяв передання Україні додаткових систем

Україна може отримати п'ять додаткових систем Patriot до кінця 2024 року
Фото: EPA

Американська корпорація Raytheon Technologies, яка є виробником систем протиповітряної оборони Patriot, планує значно наростити обсяги виробництва й передати Україні ще п'ять таких зенітних ракетних комплексів.

Про це заявив виконавчий директор компанії Грег Гейс, пише 11 червня The Wall Street Journal (новина доступна за платною передплатою, її цитує "Європейська правда").

Гейс зазначив, що в компанії були "приголомшені" ефективністю Patriot. За його словами, корпорація планує збільшити виробництво цих систем до 12 комплексів на рік.

Raytheon Technologies планує передати Україні ще п'ять систем до кінця 2024 року, вказав Гейс.

За словами директора компанії, які наводить NV, Україна доопрацювала програмне забезпечення комплексу, удосконаливши його. Тепер Patriot може відстежувати і знищувати гіперзвукові ракети, які летять удвічі швидше, ніж було можливо під час початкових налаштуваннь ЗРК.

Patriot разом з іншими системами ППО перехоплює до 90% російських повітряних цілей в Україні, пише видання.

The WSJ із посиланням на дані Пентагону пише, що одна система Patriot коштує приблизно $1 млрд, її створення триває два роки. Україна зараз має дві системи Patriot, ідеться в матеріалі.

Контекст:

У ЗСУ на озброєнні є два дивізіони ЗРК Patriot.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький 1 червня на полях другого саміту Європейської політичної спільноти в Молдові сказав, що кілька європейських прем'єр-міністрів пообіцяли Україні передати ЗРК Patriot. Зеленський, виступаючи на цьому саміті, сказав, що швидкість формування "коаліції Patriot" і "коаліції сучасних винищувачів" буквально прискорює мир в Україні.

1 червня Зеленський сказав, що "поки в нас не буде літаків, нам потрібно більше Patriot". Україна пропонує будувати Air Defence Shield ("Щит протиповітряної оборони") для всього європейського континенту, зазначив він.

2 червня Зеленський повідомив, що створення "коаліції Patriot" сьогодні обговорюють із Німеччиною, Данією й Нідерландами, але до неї можуть приєднатися і країни, які не мають такої ППО.