Унаслідок ракетних ударів РФ по Україні пошкоджено майже всі ТЕС і великі ГЕС – "Укренерго"
Про це 22 листопада на пресконференції в медіацентрі "Україна", яку в YouTube транслював "Укрінформ", повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Після останньої атаки в нас практично не залишилося неушкоджених тепло- й гідроелектростанцій. Тобто для того, щоб ви розуміли масштаб цих атак і те, з чим нам доводиться працювати, – практично вся теплова й гідрогенерація, якщо ми говоримо про великі об'єкти, зазнала ракетних ударів", – сказав голова правління НЕК.
За словами Кудрицького, "майже не лишилося неушкоджених вузлових підстанцій "Укренерго".
"Тобто на кожну важливу підстанцію вже щось, на жаль, прилітало, причому на деякі підстанції по кілька разів – по три, по п'ять і навіть по вісім разів... Тому масштаб руйнувань колосальний", – наголосив голова правління "Укренерго".
Кудрицький розповів, що після кожної масованої атаки окупантів по об'єктах енергетики в Україні потрібен деякий час, щоб спочатку заживити більшість споживачів, а також один – три дні, щоб перевести вимкнення з аварійного у плановий режим.
20 листопада в Офісі президента запевнили, що загального блекауту по всій Україні не буде.
В "Укренерго" поінформували, що протягом 22 листопада в Україні будуть планові вимкнення електроенергії. Водночас українська енергосистема досі повністю не оговталася від шести хвиль ракетних ударів окупантів і не може працювати на повну потужність, зазначили в НЕК.
Контекст:
З початку жовтня російські окупанти атакують об'єкти інфраструктури по всій Україні. У країні почали вводити тимчасові вимкнення світла.
За даними уряду станом на 18 листопада, з початку повномасштабної війни понад 1 тис. ракет і дронів атакували українські підстанції, унаслідок ударів із ладу виведено майже половину української енергосистеми.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков 17 листопада визнав, що РФ завдає ударів по критичній інфраструктурі України, щоб схилити її до переговорів. "Так само ведуть себе терористи ІДІЛ: убивають невинних людей, щоб виконали їхні вимоги", – прокоментували слова Пєскова у МЗС України.
У компанії ДТЕК повідомили 21 листопада, що українцям, найімовірніше, доведеться жити в режимі вимкнень світла щонайменше до кінця березня.