Волкер про російський варіант миротворців ООН для Донбасу: Така концепція не буде гарантувати безпеки, а лише поглибить конфлікт
Російський варіант розміщення на Донбасі миротворців ООН не передбачає контролю за російсько-українським кордоном, через який ідуть війська і озброєння, зазначив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.
Російський варіант розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі не буде сприяти безпеці в регіоні. Про це в інтерв'ю "112 Україна" заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.
"Як ви знаєте, РФ запропонувала іншу концепцію – так званої захисної сили, яка охороняла б тільки спостерігачів ОБСЄ. Контролю за кордоном вона не передбачає, тому безкінечний потік російських сил озброєння через кордон продовжувався б, а це не те, на що США чи ООН погодяться. Така концепція не буде гарантувати безпеки, а лише поглибить конфлікт", – сказав Волкер.
За його словами, жодна країна, яка відряджає миротворчі війська, не погодиться на умови, коли є "відкрита межа й маріонеткові угруповання".
"США, Франція і Німеччина запропонували взяти пропозицію РФ за основу, але перетворити її в миротворчу місію. Це створило б відповідальність за ситуацію в регіоні й дало б можливість українській стороні контролювати кордон із РФ. Кордону би це не закрило, він залишиться відкритим, але з'явиться контроль. Війська й озброєння не будуть через нього слідувати, і це дасть передумови для реалізації Мінських домовленостей", – сказав дипломат.
Президент України Петро Порошенко на зустрічі з генсеком ООН Антоніу Гутеррішем 21 вересня 2017 року заявив, що тільки миротворча місія "зі всеосяжним мандатом" може сприяти відновленню миру на Донбасі.
28 жовтня 2017 року Волкер назвав критично важливим передання українсько-російського кордону в зоні АТО під контроль миротворців.
31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що миротворці ООН, про яких говорив Волкер, стануть "окупаційними силами".
Помічник президента РФ Владислав Сурков за підсумками зустрічі з Волкером 26 січня заявив, що нові пропозиції американської сторони щодо розгортання місії ООН на Донбасі – "дубайський пакет" – цілком можливі для реалізації. Він додав, що "американці цього разу привезли набагато конструктивніші пропозиції". Сурков розповів, що головне в цих пропозиціях – "досить докладний план поетапного розгортання місії у зв'язці з реалізацією політичних пунктів Мінських угод".