Волкер: Пропозиція Росії розмістити миротворців уздовж лінії зіткнення тільки посилить поділ України

Волкер: Президент Путін – дуже розумна і компетентна людина
Фото: radiosvoboda.org

Якщо Росія накладе вето на введення миротворців на окуповані території Донбасу, це означатиме, що вона не хоче миру, заявив спецпредставник США щодо України Курт Волкер.

Завершення конфлікту на Донбасі залежить від президента Росії Володимира Путіна. Про це 15 травня заявив спеціальний представник Державного департаменту США щодо України Курт Волкер у місті Слов'янську Донецької області, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Президент Путін – дуже розумна і компетентна людина. Він знає, що Росія робить на Донбасі, і, якщо захоче встановити мир, ми готові про це говорити. Якщо війна й окупація триватимуть, ми будемо і далі цьому протистояти", – розповів він.

Волкер зазначив, що вето Росії на введення миротворців на Донбас означатиме, що вона не хоче миру.

"Пропозиція Росії розмістити миротворців уздовж лінії зіткнення тільки посилить поділ України. Альтернатива, запропонована США, Францією та Німеччиною, – це миротворча місія з мандатом ООН по всій території, зокрема контроль над українсько-російською ділянкою кордону. Цей план допоможе відновити мир, провести місцеві вибори, ухвалити закон про амністію, надати Донбасу особливий статус", – заявив спецпредставник США.

Він додав, що поки ці завдання не виконано, США вводитимуть проти РФ санкції, допомагатимуть українській економіці й армії.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.

Українська сторона виступає за те, щоб миротворці взяли під контроль всю окуповану територію, зокрема неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.

На думку міністра оборони України Степана Полторака, кількість миротворців залежить від того, яка мета стоятиме перед місією – підтримання миру чи примушення до миру. У першому випадку мова йде про 1025 тис. військових, у другому – про 3540 тис.