Волкер заявив, що миротворці ООН зможуть розблокувати виконання Мінських угод
Миротворчі сили допоможуть спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ на Донбасі працювати ефективніше, уважає спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.
Уведення на Донбас миротворчої місії ООН дасть можливість "розблокувати" виконання Мінських угод і повернути контроль українського уряду над територіями на сході країни. Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер 8 травня на брифінгу Гельсінської комісії Конгресу США, повідомив він у Twitter.
"Агресія Росії на сході України призвела до значних людських втрат – протягом минулого року загинуло 300 цивільних і майже 900 українських військовослужбовців... Це не громадянський конфлікт. Це штучний конфлікт, який завдає шкоди українцям і російськомовним з обох сторін через явну політику уряду Росії", – заявив дипломат.
Волкер зазначив, що кілька країн уже запропонувало свій внесок у миротворчу місію.
"Миротворчі сили допоможуть спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ працювати ефективніше. ОБСЄ також може забезпечити справедливу, надійну поліцейську діяльність, допомогти у проведенні місцевих виборів і моніторити їх", – заявив дипломат.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
30 квітня 2018 року АТО офіційно завершилася, замість неї, відповідно до закону про реінтеграцію Донбасу, почалася операція Об'єднаних сил. Усі українські підрозділи, що беруть участь у бойових діях на сході, тепер підпорядковані командувачу ОС – генерал-лейтенанту Сергію Наєву.
Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції проводять переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.
Українська сторона виступає за те, щоб миротворці взяли під контроль усю окуповану територію включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.
На думку міністра оборони України Степана Полторака, кількість миротворців залежить від того, яка мета стоятиме перед місією – підтримання миру чи примус до миру. У першому випадку мова йде про 10–25 тис. військових, у другому – про 35–40 тис.