Волкер заявив, що проблема є не з Мінськими домовленостями, а з їх імплементацією
РФ як підписант Мінських угод з урегулювання конфлікту на Донбасі не забезпечує їх виконання, зазначив спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер.
Спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер на Брюссельському форумі в суботу заявив, що Мінські угоди могли б урегулювати конфлікт на Донбасі, якби їх виконували. Про це повідомив "Укрінформ".
"Мінські домовленості існують. І вони включають усі питання, які необхідні для забезпечення припинення вогню, відновлення українського національного контролю, суверенітету і територіальної цілісності. Але проблема полягає лише в тому, що ці домовленості мають бути імплементовані", – сказав він.
За словами дипломата, РФ як підписант цих угод не забезпечує їх виконання.
"Україна втрачає щотижня декілька своїх солдатів. Уявіть, що ви маєте реальну війну на своїй території. Не десь далеко, а безпосередньо на вашій території. І ваші збройні сили захищають вашу країну, втрачаючи солдатів. Ось така ситуація нині в Україні. Уявіть вплив цього на політику в країні", – заявив Волкер.
Він зазначив, що в таких умовах українському уряду складно вирішувати питання економіки, освіти та інших сфер.
"Ось під таким тиском нині перебуває Україна", – сказав Волкер.
У квітні 2014 року на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Мінські угоди, що регламентують урегулювання конфлікту на Донбасі, було підписано в лютому 2015 року. Вони передбачають припинення вогню, відведення важкої техніки від лінії зіткнення, звільнення всіх заручників, а також відновлення повного контролю над державним кордоном із боку уряду України в Донецькій і Луганській областях. Жодного пункту угод повністю поки не виконано.
Дипломатичні переговори про врегулювання конфлікту відбуваються в тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.
Останні телефонні переговори лідерів "Нормандської четвірки" відбулися 24 липня 2017 року.