"Вони змушені продовжувати цей конвеєр смерті". Череватий заявив, що окупанти під Бахмутом стали жертвами міфу про Путіна
Активні бойові дії поблизу Бахмута Донецької області тривають понад п'ять місяців. Окупаційні війська, які постійно штурмують позиції ЗСУ, ймовірно, потребують паузи, але не одержують її з політичних причин. Про це речник східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий розповів 1 січня в ефірі національного телемарафону, який транслював у YouTube канал "Рада".
"Вони [окупанти], може, і потребують оперативної паузи, скажімо, керівники середньої ланки [армії РФ] це розуміють", – сказав він.
Однак на вищому управлінському рівні росіяни бояться зруйнувати міф про те, що президент РФ Володимир Путін нібито ніколи не відступає.
"Військово-політичне керівництво [РФ], політтехнологи Путіна вже багато років розкручують цей міф, що Путін ніколи не відступає. Відтак, вони заручники цього [міфу] і змушені продовжувати цей конвеєр смерті", – пояснив Череватий.
За словами спікера східного угруповання ЗСУ, Росія поки ще має ресурси, щоб підтримувати активні бойові дії на бахмутському напрямку. Він уточнив, що окупанти кидають на передову завербованих в'язнів, найманців із приватних військових компаній і мобілізованих.
"Вони у постійному пошуку, яким біосміттям забити фронт, аби продовжувати постійно навалюватися на наші передові позиції в намірі знайти слабке місце й усе-таки прорвати фронт, і хоча б якісь територіальні здобутки показати як сенс цієї так званої спеціальної воєнної операції", – підсумував Череватий.
Контекст:
Бахмутський напрямок залишається найбільш кривавим, жорстоким і важким, це "ключова точка вирішення цієї війни" – про це заявляв речник східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, українці ведуть оборону поблизу Бахмута за дуже важких умов, але контролюють там ситуацію.
Інтенсивні бої поблизу Бахмута тривають із червня, але лінія фронту проходила переважно на відкритій місцевості навколо східних підступів до міста, зазначили у британській розвідці 22 грудня. Британські військові вважають, що російська піхота могла закріпитися у східних промислових районах Бахмута, а час від часу просувається в житлові райони. На їхню думку, окупанти у міських боях навряд чи зможуть досягти успіху.
Генеральний штаб ЗСУ наприкінці грудня наголошував, що противник зосереджує зусилля на веденні наступальних дій на лиманському, бахмутському й авдіївському напрямках у Донецькій області.
Швидкість просування російських військ поблизу Бахмута сповільнилася останніми днями, повідомив американський Інститут вивчення війни 25 грудня.
За даними Генерального штабу Збройних сил України, із 24 лютого 2022 року до 1 січня 2023 року російські окупанти втратили в Україні вбитими 106 720 військовослужбовців. У грудні 2022 року росіяни зазнали рекордних втрат: за місяць було ліквідовано 17 280 окупантів.