"Ворог видохся". У ЗСУ розповіли про зниження активності окупантів на донецькому напрямку через втрати та "артилерійський голод"

Окупанти не можуть організувати штурм українських позицій на донецькому напрямку, оскільки втратили значну частину бойової потужності, вважає Дмитрашківський
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

Російські війська на донецькому напрямку відчувають брак боєприпасів і зазнають великих втрат. Це привело до падіння інтенсивності штурмів та обстрілів українських позицій із їхнього боку, розповів начальник об'єднаного пресцентру сил оборони таврійського напрямку полковник Збройних сил України Олексій Дмитрашківський 14 березня в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада".

За його словами, росіянам необхідно відновити свої втрати для подальших наступальних дій. Однак тепер окупанти скаржаться на дефіцит боєприпасів.

"Дуже багато розмов від бійців РФ, які воюють на тому боці, про те, що не вистачає боєприпасів, вони зазнають певного "артилерійського голоду". Тому що на сьогоднішній день уже встановлено ліміт, який вони не можуть перевищувати. Якщо вони перевищили ліміт, то наступного дня вони залишаються без боєприпасів. І це проблема не тільки [засновника російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгена] Пригожина, який каже, що йому не дають боєприпасів, це загальна проблема в російській армії. Ворог, на мою думку, уже дещо видохся і не має тієї потужності, яку мав раніше", – сказав Дмитрашківський.

За словами спікера, порівняно з минулим тижнем кількість штурмів та обстрілів поблизу Донецька зменшилася. Якщо раніше фіксували приблизно 100 штурмів і майже 600 обстрілів на добу, то тепер окупанти здійснюють щонайбільше 30 штурмових дій на день у цьому напрямку. Уночі від двох до дев'яти. Обстрілів за день зараз буває 200250, за ніч 100–120.

"Насправді ворог видохся. Якщо порівнювати минулий тиждень, на напрямку Авдіївка Мар'їнка [Донецької області] ворог значно зменшив кількість штурмових дій", підсумував він.

Дмитрашківський додав, що навіть підкріплення окупантів від 136-ї бригади ЗС РФ зазнало значних втрат у техніці та особовому складі.

"Наші позиції зроблено так, що ми бачимо пересування супротивника, артилерія знищує техніку. Вони на куражі пішли в атаку, але 136-та бригада зазнала великих втрат", – розповів речник.

Він також зазначив, що на запорізькому напрямку ворог і далі будує фортифікаційні укріплення, і це може свідчити лише про одне – що ворог боїться наступу українських військ.

"Вони розуміють, що донецький напрямок рано чи пізно впаде, і чутки про те, що нібито з того боку буде контрнаступ, – я думаю, що вони не помиляються в цьому, рано чи пізно ми підемо в атаку і знищимо ворога і на цьому напрямку. І не врятують ні рубежі, які вони побудували, ні фортифікація знаменита російська", – резюмував Дмитрашківський.

Контекст:

Російські окупанти активно проводять штурмові операції на вугледарському напрямку, але мають дефіцит боєприпасів, розповідав 13 лютого Дмитрашківський. Також, за його словами, за один тиждень у січні російські війська втратили на цьому напрямку 130 одиниць бойової техніки, із яких 36 – танки.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила 15 лютого, що втрати у деяких підрозділах окупантів становлять до 80%.

Втрати РФ біля Вугледара ставлять під сумнів можливість Росії розпочати повномасштабний наступ, пише 15 лютого видання The New York Times.

Дмитрашківський 23 лютого повідомляв, що окупанти лише за день 22 лютого втратили на таврійському напрямку 17 танків, 17 БМП та чотири МТЛБ. Втрати противника в живій силі сягнули приблизно 300 військовослужбовців.

Росія програла під Вугледаром найбільшу з початку війни танкову битву, розповіло 1 березня американське видання The New York Times.

Генштаб ЗСУ 5 березня розповідав про конфлікт у військовому керівництві РФ: міністр оборони Росії Сергій Шойгу вимагає взяти Вугледар, керівництво 155-ї бригади й окупанти відмовляються штурмувати українські позиції.

Окупанти, ймовірно, готуються до відновлення наступу на Вугледар, хоча не мають для цього достатніх ресурсів, зазначили 9 березня аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).