Всесвітня асоціація ядерних операторів переводить українські АЕС до Паризького центру, досі вони були у Московському

До Паризького центру переведено чотири активні українські АЕС
Фото: depositphotos.com
Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), 31 березня перевела оператора всіх українських АЕС НАЕК "Енергоатом" із Московського до Паризького центру. Про це повідомила пресслужба "Енергоатому" у Facebook.

"Рада керуючих ВАО АЕС на своєму засіданні підтримала заявку "Енергоатому" й ухвалила рішення стосовно переведення компанії разом з усіма її станціями й атомними енергоблоками до Паризького центру асоціації", – ідеться у повідомленні.

У компанії зазначили, що українські атомні електростанції входили до Московського центру ВАО АЕС із моменту створення цієї організації 1989 року.

У Паризький центр переводять:

  • Запорізьку АЕС (шість блоків ВВЕР-1000);
  • Рівненську АЕС (два блоки ВВЕР-440, два блоки ВВЕР-1000);
  • Южно-Українську АЕС (три блоки ВВЕР-1000);
  • Хмельницьку АЕС (два блоки ВВЕР-1000).

"ВАО АЕС (WANO) об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, щоб члени асоціації могли спільно працювати для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності під час експлуатації своїх атомних станцій", – пояснили в "Енергоатомі".

Контекст:

Україна також домагається усунення Росії з МАГАТЕ або принаймні зменшення її ролі там, повідомляла радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль.

В Україні вважають, що "безперечною підставою для цього є політика ядерного тероризму, яку проводять росіяни, захоплюючи українські АЕС". Після початку повномасштабного вторгнення окупанти взяли під контроль неробочу Чорнобильську АЕС та найбільшу в Європі Запорізьку АЕС.

29 березня за підсумками переговорів української та російської делегацій у міноборони РФ заявили, що Росія вирішила скоротити військову активність на київському та чернігівському напрямках. 31 березня окупанти покинули територію ЧАЕС і місто-супутник Славутич. Водночас вони захопили в полон військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли станцію.