Знищено 85% запущених по Україні дронів-камікадзе – Повітряні сили ЗСУ
"Знищено із 21.30 [16 жовтня] до цього часу [10.00 17 жовтня] 37 дронів-камікадзе, всі летіли з південного напрямку", – сказав Ігнат.
З дронами-камікадзе боролися сили протиповітряної оборони та Повітряні сили України, також допомагали Сухопутні війська, територіальна оборона і Нацгвардія, додав речник Повітряних сил. За словами Ігната, дрони збивали "усіма можливими засобами", зокрема, вночі – засобами, які мають радіолокаційні системи, – це зенітно-ракетні комплекси, а також винищувальна авіація, яка може "виявляти цілі і знищувати їх ракетами".
"Ціль не настільки складна і драматична, як ми боялися цих дронів. Із надходженням засобів ППО цей показник буде збільшуватися. Крім того, на сході України знищено три крилаті ракети, які атакували критичну інфраструктуру", – розповів він.
Щодо передавання Іраном РФ балістичних ракет Ігнат заявив, що засобів для їх знищення в Україні немає. Він вкотре закликав перебувати в укриттях під час повітряних тривог.
Контекст:
Уранці 17 жовтня, за тиждень після масованого обстрілу України 10 жовтня, Росія здійснила нову атаку на столицю. Крім того, під ударами РФ уночі й уранці 17 жовтня опинилися Дніпропетровська, Сумська, Одеська області та Запоріжжя.
За даними прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, окупанти атакували енергетичну інфраструктуру у трьох регіонах. У столиці зафіксовано п'ять ударів дронами, пошкоджено енергетичні об'єкти та житловий будинок.
Мер Києва Віталій Кличко показав уламок іранського дрона-камікадзе, яким уранці 17 жовтня росіяни атакували столицю. На дроні видно напис "Герань-2" (так РФ маркує закуплені в Ірану безпілотники Shahed-136). Загалом, за інформацією Кличка, окупанти випустили по Києву 28 дронів, більшість із яких збили сили ППО. Наразі відомо про чотирьох загиблих, з-поміж жертв – сімейна пара, яка чекала на дитину.