Із початку року в Україні по 100 тис. грн фінансової допомоги отримало 122 сім'ї, чиї родичі перебувають у полоні – Мінреінтеграції
Про це повідомляє пресслужба відомства.
"Таким чином, державну грошову допомогу по 100 тис. грн отримало ще 57 родин політв'язнів, цивільних заручників і військовополонених. Раніше у січні – березні Мінреінтеграції перерахувало по 100 тис. грн держдопомоги 226 звільненим із полону та 65 родинам полонених", – додали у міністерстві.
Українське законодавство передбачає надання певних прав і гарантій сім'ям зниклих безвісти та військовополонених, ідеться у роз'ясненні, яке опублікували на сайті координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги 27 березня.
"Члени сім'ї зниклих безвісти або полонених військових мають право на соціальний захист, зокрема, за військовослужбовцями зберігається виплата грошового забезпечення. Родичі можуть отримувати зарплату та одноразові додаткові виплати з дня захоплення у полон і до моменту завершення лікування, якщо в ньому є потреба після повернення з полону. Для членів сімей зниклих безвісти можливим є отримання виплат із моменту встановлення причин зникнення і за весь період його, якщо обставини зникнення є поважними", – ідеться у релізі.
У центрі наголосили, що гарантії для членів сімей зниклих безвісти і полонених військовослужбовців починають діяти після отримання доказів зникнення або полону їхніх рідних.
Для оформлення виплат родича необхідно подати заяву на ім'я командира відповідної військової частини.
"Виплати мають надаватися до повного з'ясування обставин захоплення в полон або визнання безвісти зниклими. Детальний порядок закріплений у постанові Кабміну від 30 листопада 2016 року №884. Виплачується також додаткова винагорода 100 тис. грн на період війни. Додатково непрацездатні члени сім'ї, які були на утриманні зниклого, та його діти мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника", – додали автори релізу.