За час перемир'я на Донбасі загинуло 38 українських військовослужбовців – Україна в ОБСЄ

Війна на Донбасі триває із 2014 року
Фото: Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation / Facebook (архів)
Від моменту укладення останніх домовленостей про перемир'я на Донбасі в липні 2020 року в зоні проведення операції Об'єднаних сил загинуло 38 українських військовослужбовців.

Про це постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк заявив 27 травня на онлайн-засіданні постійної ради ОБСЄ, пише "Укрінформ".

"Атаки Росії продовжують забирати життя українських військовослужбовців та руйнувати цивільну інфраструктуру, погіршуючи і без того важке становище цивільного населення. Із часу останнього зобов'язання про припинення вогню у липні 2020 року і по минулу неділю загинули 37 українських військових, ще 115 поранено. Сьогодні поблизу Новотошківського у результаті снайперського вогню російських збройних формувань загинув ще один український військовий", – сказав він.

Колишній головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко "ВВС News Україна" в інтерв'ю, яке було опубліковано 1 травня, говорив, що 2021 року в українських військових уже не менше ніж 37 бойових утрат, у Збройних силах повідомляли, що загалом від моменту оголошення режиму припинення вогню в липні 2020-го до 5 травня 2021 року загинуло 99 військовослужбовців, 34 із них – у бойовій обстановці.

Контекст:

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.