"За лаштунками все відбувається". Деякі країни таємно постачають зброю Україні, заявив Кулеба
Він пояснив, що партнери не лише передають власне озброєння, а й працюють із третіми країнами, купуючи у них обладнання і доправляючи його Україні.
"Більшість із цих третіх країн публічно кажуть, що нічого не поставляють, але за лаштунками все відбувається", – сказав міністр.
Він наголосив, що Україна цінує підтримку партнерів, але й закликає поважати найвищу ціну, яку сплачує український народ у боротьбі за свою свободу проти російської агресії та окупації.
"Цю жертву треба поважати. Хочете допомогти? Допоможіть. Але не намагайтеся переконати нас, що ми можемо програти. Я не знаю жодного прикладу в історії, коли песимісти перемагали у війнах... Кілька видатних генералів за Атлантикою та в Європі твердо вірили, що Росії знадобиться щонайбільше тиждень, щоб окупувати Київ і взяти під контроль Україну в лютому. Тому, коли я чую песимістичні оцінки сьогодні, я прошу всіх спрямувати свою енергію на те, щоб сприяти перемозі, а не шукати причини можливих невдач", – додав Кулеба.
Наразі, за його словами, жоден світовий лідер не підштовхує Україну до переговорів, які суперечать її інтересам.
Контекст:
Військову допомогу Україні у зв'язку з війною, яку проти країни розв'язала Росія, надає низка країн.
Для надання допомоги Україні відбулося сім зустрічей консультативної групи у форматі "Рамштайн", остання – в режимі онлайн 16 листопада. Міністр оборони США Ллойд Остін за підсумками зустрічі повідомив, що нову військову допомогу Україні нададуть, зокрема, Канада, Швеція, Греція, Польща та Німеччина. Союзники збираються "зберігати набраний темп" надання допомоги Україні протягом усієї зими, щоб Україна могла "й далі закріплювати досягнення та перехоплювати ініціативу на полі бою", зазначив глава Пентагону.
Окрім того, від початку нападу Росії США надали Україні військову, гуманітарну і пряму економічну допомогу на $25 млрд. Військову допомогу більш як на £3 млрд 2022 року надала Україні Великобританія.