За тиждень у Запорізькій області знищено понад 15 баз окупантів на запорізькому напрямку, сім із них у Мелітополі – мер
За словами Федорова, сім із 15 баз, по яких завдавали ударів, розташовані в Мелітополі, де двічі атак зазнав аеродром і тричі – локомотивне депо. Інші випадки "бавовни" зафіксовано у Федорівці, Веселому, біля Токмака, Верхнього Токмака, Мирного і Молочанська.
За словами Федорова, ворог "не встигав" стежити за технікою безпеки на аеродромі Мелітополя.
"Напередодні "бавовни" вони три дні звозили боєприпаси й обладнання [на аеродром]. А потім усе це вибухнуло", – пояснив мер.
Таку саму ситуацію фіксували, за його словами, на території депо.
"Ворог спочатку розмістив [у депо] свою базу з ремонту військової техніки, потім сховище палива як для військової техніки, так і для залізничного транспорту, і все це декілька разів за два тижні вибухало", – додав мер Мелітополя.
Він зазначив, що після вибухів у депо колаборанти почали самі виходити на зв'язок із силовими структурами України і розповідати, хто з персоналу безпосередньо керує тепловозами, хто – електровозами, які тягнуть російські потяги військового призначення. Тепер це залізничне сполучення "майже закрито", зазначив мер.
"Колаборанти в паніці, вони бояться", – наголосив Федоров.
Деякі зі зрадників, за словами мера, не впоралися з безпекою у своїх автомобілях, унаслідок чого машини вибухнули.
"Тепер вони по частинах: якась частина знаходиться ще в Мелітополі, якась частина тіла – у Сімферополі на лікуванні. Це свідчить про те, що жодне зрадництво не буде полишено без покарання", – зазначив Федоров.
До того ж, додав він, після вибухів у Мелітополі окупанти почали замінювати колаборантів. За два останні тижні замінено чотирьох із так званих незаконних "голів" місцевих "адміністрацій".
"Одразу після вибуху з [Максимом] Зубарєвим буквально за чотири години представили вже нового гауляйтера з Росії [на його місце]. Така ж ситуація у Приазовському, Костянтинівці і Кирилівці [Запорізької області]. Тому ерефівці [росіяни] сьогодні замінюють зрадників на "в дошку своїх", – констатував міський голова Мелітополя.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення в Україну російські окупаційні війська захопили частину території Запорізької області. 26 лютого 2022 року після боїв зі Збройними силами України окупанти зайшли до 150-тисячного Мелітополя.
Обласний центр Запоріжжя окупанти взяти не змогли. Тому вирішили зробити Мелітополь "столицею" тимчасово окупованої частини Запорізької області та проводили там псевдореферендум про "приєднання" регіону до РФ.
Упродовж останніх тижнів влада Мелітополя регулярно повідомляє про вибухи в тимчасово окупованому місті. Вони пов'язані як із роботою партизанів, так і з прильотами.