За взяття в полон живого Гіркіна українці обіцяють десятки тисяч доларів. Сума постійно зростає
Активіст Сергій Стерненко повідомив у Facebook, що він, музикант Тарас Тополя й військовий блогер Валерій Маркус готові заплатити $30 тис. "за взяття в полон воєнного злочинця Гіркіна".
У коментарях у Стерненка запитали, чи обов'язково Гіркіна брати в полон живим, і той відповів: "Так".
Також у коментарях користувачі пропонують "хоч ногу ампутувати по дорозі до Києва" і запитують, чи можна Гіркіну "хоч два пинки в живіт".
До оголошеної винагороди постійно долучаються нові охочі заплатити за полон терориста. Гроші пропонують зокрема користувачі "з Росії" ($10 тис.).
Дружина Гіркіна Мирослава Регінська в соцмережі "ВКонтакте" оприлюднила фото з терористом у військовій формі, заявивши, що він "невдовзі вийде на зв'язок".
Контекст:
Гіркін народився 1970 року в Москві. Брав участь у воєнних конфліктах у Придністров'ї й Боснії, а також у двох чеченських кампаніях, захоплюється воєнною реконструкцією. Під час війни в Чечні, за даними російських правозахисників, викрадав і, можливо, причетний до вбивства місцевих жителів.
За інформацією видання "Сноб", Гіркін із 1996-го до 2013 року був співробітником Федеральної служби безпеки РФ. До 2014 року, за даними СБУ, Гіркін неодноразово бував в Україні. Востаннє він легально перетнув кордон України 26 лютого 2014 року – прилетів до Сімферополя. Під час анексії Криму Росією був радником глави окупаційної адміністрації Сергія Аксьонова.
У квітні 2014 року Гіркін переїхав на Донбас. Під його керівництвом 12 квітня бойовики захопили Слов'янськ у Донецькій області. 5 липня бойовики на чолі з Гіркіним покинули місто та переїхали в Донецьк. Із травня до серпня 2014 року Гіркін називав себе "міністром оборони "ДНР". На початку серпня стало відомо, що він склав повноваження й повернувся до Росії.
Гіркін перебуває в розшуку в Україні. Йому висунули підозри за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема за ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ст. 294 (масові заворушення), ст. 258 (терористичний акт), ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд). Він є одним із чотирьох обвинувачених у справі про аварію малайзійського літака Boeing 777 у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Судовий процес відбувається в Нідерландах, Гіркін відмовився в ньому брати участь. Він перебуває під санкціями ЄС та США.