Забезпечити перезмінку на ЧАЕС неможливо, немає жодного "коридору" – мер Славутича

Персонал ЧАЕС працює без змін із 24 лютого
Фото: EPA (архів)
Поки що немає безпечного маршруту, щоб здійснити перезмінку працівників на захопленій російськими окупантами Чорнобильській атомній електростанції. Про це під час телемарафону заявив мер Славутича Юрій Фомічев, повідомляє "Укрінформ".

"З 24 лютого зміна не повертається в Славутич. Вони знаходяться там, на самому об'єкті, і немає жодного безпечного "коридору", щоб ми могли замінити цих людей", – сказав Фомічов.

За його словами, працівники зміни розбилися на групи, щоб забезпечити відпочинок, але неможливість провести ротацію працівників однаково становить небезпеку.

Фомічев також повідомив, що у Славутичі ситуація спокійна, загарбники до міста не заходили. Наразі місто відрізане від решти країни, зокрема й від постачання продовольства.

Контекст:

24 лютого, у перший день вторгнення, російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС у Київській області та взяли у заручники персонал. Військові пройшли територією зони відчуження важкою технікою, піднявши шар забрудненого ґрунту та пилу, спровокували погіршення радіаційної ситуації і тепер зазнають впливу радіації, повідомляли в НАН.

6 березня керівник ДП НАЕК "Енергоатом" Петро Котін повідомив, що до російських військовослужбовців, які захопили Чорнобильську АЕС, "ще 1 тис. додаткових загарбників під'їхала та розмістилася на станції". За його інформацією, РФ використовує захоплені українські атомні станції як військові бази.

Уночі 4 березня влада міста Енергодар заявила, що окупанти обстрілюють Запорізьку АЕС і там почалася пожежа. Пізніше стало відомо, що росіяни влучили в перший енергоблок.

Уранці на АЕС повідомили, що бойові дії біля станції припинилися, рівень радіаційного фону в межах норми. Українські рятувальники ліквідували пожежу на Запорізькій АЕС.

Президент України Володимир Зеленський записав екстрене відеозвернення, у якому закликав світ "прокинутися" та відреагувати на дії Росії. "Жодна країна, крім Росії, ніколи не обстрілювала атомні енергоблоки. Уперше в нашій історії, в історії людства держава-терорист вдалася і до ядерного терору, – заявив президент. – Україна – це 15 атомних блоків. Якщо буде вибух, то це кінець усім, кінець Європі. Це евакуація Європи. Тільки негайні дії Європи можуть зупинити російські війська".

6 березня керівник ДП НАЕК "Енергоатом" повідомив, що персонал та менеджмент ЗАЕС працює під контролем окупантів, на станції перебуває 500 російських військових, в Енергодарі – ще 1 тис.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль закликав ЄС та МАГАТЕ скерувати миротворчі групи на всі українські АЕС.