Забезпечити перезмінку на ЧАЕС неможливо, немає жодного "коридору" – мер Славутича
"З 24 лютого зміна не повертається в Славутич. Вони знаходяться там, на самому об'єкті, і немає жодного безпечного "коридору", щоб ми могли замінити цих людей", – сказав Фомічов.
За його словами, працівники зміни розбилися на групи, щоб забезпечити відпочинок, але неможливість провести ротацію працівників однаково становить небезпеку.
Фомічев також повідомив, що у Славутичі ситуація спокійна, загарбники до міста не заходили. Наразі місто відрізане від решти країни, зокрема й від постачання продовольства.
Контекст:
24 лютого, у перший день вторгнення, російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС у Київській області та взяли у заручники персонал. Військові пройшли територією зони відчуження важкою технікою, піднявши шар забрудненого ґрунту та пилу, спровокували погіршення радіаційної ситуації і тепер зазнають впливу радіації, повідомляли в НАН.
6 березня керівник ДП НАЕК "Енергоатом" Петро Котін повідомив, що до російських військовослужбовців, які захопили Чорнобильську АЕС, "ще 1 тис. додаткових загарбників під'їхала та розмістилася на станції". За його інформацією, РФ використовує захоплені українські атомні станції як військові бази.
Уночі 4 березня влада міста Енергодар заявила, що окупанти обстрілюють Запорізьку АЕС і там почалася пожежа. Пізніше стало відомо, що росіяни влучили в перший енергоблок.
Уранці на АЕС повідомили, що бойові дії біля станції припинилися, рівень радіаційного фону в межах норми. Українські рятувальники ліквідували пожежу на Запорізькій АЕС.
Президент України Володимир Зеленський записав екстрене відеозвернення, у якому закликав світ "прокинутися" та відреагувати на дії Росії. "Жодна країна, крім Росії, ніколи не обстрілювала атомні енергоблоки. Уперше в нашій історії, в історії людства держава-терорист вдалася і до ядерного терору, – заявив президент. – Україна – це 15 атомних блоків. Якщо буде вибух, то це кінець усім, кінець Європі. Це евакуація Європи. Тільки негайні дії Європи можуть зупинити російські війська".
6 березня керівник ДП НАЕК "Енергоатом" повідомив, що персонал та менеджмент ЗАЕС працює під контролем окупантів, на станції перебуває 500 російських військових, в Енергодарі – ще 1 тис.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль закликав ЄС та МАГАТЕ скерувати миротворчі групи на всі українські АЕС.