Захід зацікавлений, щоб Україну відновлювали не його коштом, а коштом Росії – Ніконов
На запитання післявоєнної відбудови України Ніконов сказав, що в більшості випадків це будуть державні витрати.
"Це [фінансуватимуть] із позикових кредитних коштів, які будуть – як "план Маршала" був – частково в рахунок погашень, частково в рахунок взаєморозрахунків, а частково як допомога держав, які беруть участь у наданні Україні допомоги сьогодні. Це як лендліз та інші допомоги – є на поворотній і безповоротній основі. Тобто вони просто допомагають", – розповів він.
На думку Ніконова, насамперед використовуватимуть для цього російські активи, заарештовані в інших країнах.
"Але я поки не бачу руху в цьому напрямі. Він наче заморожений, але поки що немає жодних судових проваджень, які б могли реалізувати цей актив. І цей реалізований актив пішов би на погашення. Але я думаю, що знайдуть [механізм], у будь-якому випадку знайдуть. Тому що в будь-якому разі Захід теж зацікавлений, щоб не власним коштом максимально робити це, а коштом уряду Російської Федерації", – додав він.
Контекст:
Росія повномасштабно вторглася в Україну 24 лютого.
За оцінкою глави Мінінфраструктури Олександра Кубракова станом на 19 квітня, унаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україні було пошкоджено або зруйновано до 30% інфраструктури, на її відновлення знадобиться майже два роки. 21 червня він повторив цю оцінку в коментарі Le Monde.
Відновлювати Україну влада має намір насамперед коштом заарештованих активів РФ, заявляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За словами глави Кабміну, післявоєнне відновлення України планують проводити у три етапи. Це буде одним із пріоритетів Чехії під час її головування у Раді ЄС, заявив 15 червня прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала.
21 червня президент Європейського інвестиційного банку Вернер Гоєр говорив, що на відновлення України може знадобитися до $1,1 трлн зовнішньої допомоги.