"Захист країни – не місце для піару". Резніков закликав представників місцевої влади утриматися від політизації тероборони

Резніков – мерам: Ми всі спільно маємо працювати заради інтересів України, кожен у межах своїх повноважень
Фото: mil.gov.ua
Міністерство оборони України закликає представників місцевої влади діяти в межах своїх повноважень та "не допускати неузгоджених кроків і заяв", які суперечать закону про національний спротив і "можуть ввести громадян в оману, а також зашкодити інтересам оборони держави".

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті міністерства увечері 27 грудня.

Очільник оборонного відомства Олексій Резніков звернувся до голів органів місцевого самоврядування та "інших обраних осіб" із закликом "утриматися від дій і висловлювань, які політизують справу організації територіальної оборони".

"Мова йде про найважливіше – захист нашої країни. Тут не місце піару та пересмикуванням. Ми всі спільно маємо працювати заради інтересів України, кожен – у межах своїх повноважень. Зміцнювати обороноздатність, а не шкодити їй, розбалансовуючи процес. Є чітка вертикаль сил територіальної оборони. Її формують військові. Керівники громад не очолюють формування сил територіальної оборони і мають діяти в межах своїх компетенцій", – заявив він.

У Міноборони не вказують інфоприводу для заяви Резнікова, але нагадують норми закону про територіальну оборону та обіцяють провести навчання для керівників місцевої влади, щоб не допустити помилок та мимовільних дій, "які вже зустрічаються на місцях".

Також наголошено, що відомство "суворо вимагатиме дотримання законодавства".

"Ми виходимо на практичну стадію реалізації положень цього фундаментального закону. І важливо, щоб кожен розумів, де його компетенція починається і де завершується. У питаннях оборони не може бути ніякої двозначності. Тож перше і єдине, що всі мають запам'ятати,  створення сил територіальної оборони як окремого потужного компонента всеосяжної оборони у складі Збройних сил України – це виключна компетенція військових, їхня функція. На рівні з десантно-штурмовими військами, авіацією чи флотом тощо. Армія формує структуру сил територіальної оборони, готує відповідні плани, ставить завдання, призначає командирів, надає зброю. А міські та сільські голови, загалом місцеве самоврядування робить свій внесок у забезпечення належної матеріальної бази. Мають бути приміщення, електрика, вода, тепло, чисті вулиці, вирішені інші супутні питання. І ми вдячні за підтримку, яка вже надається", – резюмував Резніков.

Сьогодні вдень заступник голови Київської міської державної адміністрації Андрій Крищенко на нараді голови КМДА та мера Києва Віталія Кличка із силовиками оголосив про створення штабу територіальної оборони столиці. Система тероборони Києва, за його словами, має бути розгорнута найближчим часом.

Контекст:

16 липня Верховна Рада у другому читанні та в цілому схвалила законопроєкти президента Володимира Зеленського про національний спротив та збільшення чисельності Збройних сил на 15 тис. осіб (до 261 тис.), зокрема військовослужбовців – на 11 тис. (до 215 тис.), із яких 10 тис. – для військ територіальної оборони та 1 тис. – для Сил спеціальних операцій. Зеленський підписав їх 29 липня.

Згідно із законом, складниками національного спротиву є територіальна оборона, рух спротиву та підготовка громадян України до національного спротиву.

Восени Росія відновила нарощування чисельності своїх військ на кордоні з Україною. 18 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія веде масштабну спецоперацію проти України щодо дестабілізації ситуації як усередині країни, так і за її межами. Скупчення військ РФ біля кордону України "продовжуватиметься і вийде на пік приблизно наприкінці січня", підкреслив він.

Через загрозу вторгнення російських військ у РНБО України закликали прискорити формування сил територіальної оборони відповідно до закону "Про основи національного спротиву".