Заява Буданова про те, що ПВК "Вагнер" більше не воюватиме в Україні, ґрунтується на конкретній інформації – ГУР

Юсов: Наслідки заколоту вагнерівців для режиму Путіна будуть довготривалими і нищівними
Фото: mediacenter.org.ua
Заява начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова про те, що визнана у світі злочинною організацією російська приватна військова компанія "Вагнер" більше не воюватиме в Україні, має вагомі підстави. Про це у коментарі агентству "Укрінформ" 29 червня заявив представник ГУР Андрій Юсов.

"Звичайно, заява начальника ГУР Міноборони має під собою серйозне підґрунтя і ґрунтується на конкретній інформації, отриманій із різних джерел, і на відповідній аналітиці цієї інформації. І звичайно, наслідки цих подій [бунту вагнерівців] для режиму [президента країни-агресора РФ Володимира] Путіна будуть довготривалими і нищівними", – сказав Юсов.

За словами Юсова, у довгостроковій перспективі на ситуацію на фронті впливатимуть безпосередні втрати бортів, екіпажів, техніки російських військ, а також потрясіння, перестановки та можливі репресії всередині російського естеблішменту і військово-політичного керівництва, які сталися внаслідок бунту.

29 червня Буданов заявив, що найманці ПВК "Вагнер" після заколоту в РФ залишаються на тимчасово окупованій території України – на півдні країни й у Луганську, де в них база, але участі у бойових діях не беруть.

"А ще ПВК "Вагнер" більше не братиме участі у бойових діях на території України. А це найефективніший підрозділ РФ, який умів досягати успіху за будь-яку ціну", сказав він.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповідала 28 червня, що заколот вагнерівців ніяк не позначився на ситуації на фронті, оскільки ПВК зараз не воює в Україні. Вагнерівці з минулого року штурмували Бахмут Донецької області, а 25 травня засновник ПВК Євген Пригожин оголосив про виведення своїх найманців із міста. Маляр того самого дня заявляла, що в передмісті Бахмута російські окупанти замінили підрозділи ПВК "Вагнер" регулярними армійськими загонами.

Контекст:

23–24 червня у РФ Пригожин організував заколот. Увечері 23 червня він звинуватив військових країни-окупанта РФ у завданні удару по тиловому табору найманців. Пригожин зазначив, що команди про знищення ПВК "Вагнера" надходили від начальника Генштабу Валерія Герасимова після наради з міністром оборони Сергієм Шойгу. Міноборони Росії назвало заяву Пригожина про удари по ПВК "інформаційною провокацією" .

Уранці 24 червня засновник ПВК "Вагнер" заявляв про захоплення військових об'єктів Ростова-на-Дону та намір іти на Москву, але ввечері того самого дня Пригожин повідомив, що передумав і розвертає колони ПВК "у зворотному напрямку". Заяву пресслужби Пригожина було опубліковано за 20 хвилин після того, як про врегулювання "кризи" повідомила пресслужба самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

24 червня у Кремлі заявили, що за підсумками переговорів Пригожин "піде в Білорусь", а справу за фактом заколоту, відкриту на нього в РФ, припинять.

26 червня пресслужба Пригожина опублікувала аудіозвернення, у якому той заявив, що він не мав на меті скидати владу в РФ. Того самого дня президент країни-окупанта Росії Володимир Путін виступив із терміновим зверненням, у якому назвав учасників заколоту "зрадниками", які зробили помилку. Він закликав вагнерівців укласти контракт із міноборони РФ або вийти зі збройного формування. Хто захоче, зможе піти в Білорусь, заявив він.

27 червня ФСБ оголосила про закриття справи про заколот, а міноборони РФ повідомило, що важку техніку ПВК передадуть російській армії. Лукашенко того самого дня розповів, що Пригожин уже перебуває на території Білорусі.