Захід має перестати побоюватися, що буде з РФ, і збільшити військову допомогу до перемоги України – естонський депутат
Захід не підтримує Києва у боротьбі з країною-агресором Росією у достатньому обсязі, оскільки до кінця не усвідомлює важливості результату війни для України та всього міжнародного правопорядку. Про це глава комітету з міжнародних відносин парламенту Естонії Марко Міхкельсон заявив у коментарі Guildhall.
На його думку, такий підхід має бути змінено, а Україну потрібно забезпечити всім необхідним озброєнням для визволення окупованих територій.
"Це питання, ймовірно, найважливіше з усіх сьогодні. Від початку повномасштабного вторгнення 2022 року я був на передовій в Україні не один раз. Починаючи із 2014-го, я відвідував лінію зіткнення багато разів, і всі ці роки на порядку денному це питання, скрізь це питання – невідповідності доступних озброєнь з інтенсивністю бойових дій та потребою досягнення поставленої мети, мети перемоги у війні. Для досягнення цього необхідно набагато більше. І про це говорять усі українські військовослужбовці, хай куди я приїжджаю, наприклад, у серпні цього року в Лимані, або в Бахмутському районі, в Оріхові. Є також питання "віку" озброєнь, які було надано Україні", – заявив політик.
Міхкельсон вважає, що союзники України не мають стратегії щодо ядерної загрози з боку РФ, окрім цього, вони побоюються дезінтеграції та розпаду РФ унаслідок воєнної перемоги України.
"Тепер же потрібно на це питання відповісти, чому Захід не надає Україні військової допомоги в потрібних обсягах, коли замість доправлення десятків танків потрібні тисячі, коли потрібно чекати, поки ухвалять політичні рішення щодо авіації четвертого покоління або далекобійної артилерії типу ATACMS, чи ще чогось. Я думаю, що це можна пояснити відсутністю чіткості щодо стратегічних цілей західних країн стосовно РФ. На Заході все ще немає достатнього усвідомлення, наскільки стратегічно важливою є ця війна, не тільки для України та її територіальної цілісності, а й для всього міжнародного правопорядку", – зазначив естонський парламентар.
Контекст:
19 вересня глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення США й партнери України виділили понад $76 млрд на пряму оборонну допомогу країні під час війни.