"Залишилися у 2014 році". Подоляк розповів, чому пропаганда Росії більше не працює
"Російська пропаганда завжди відрізнялася масштабністю, масовістю, нахабством брехні, дорожнечею, істеричним виконанням. Багато залучених людей, багато вкладених грошей, багато інструментів і майданчиків. Пропаганда буквально заливала ненавистю російських громадян і регулярно лякала європейців, розширюючись і розширюючись у своїх апокаліптичних міфах. А у результаті – практично нульовий вплив на глобальні суспільні настрої у перші 200 днів війни", – сказав Подоляк.
За його словами, російська пропаганда сьогодні вкрай примітивна, передбачувана й огидна. Україна як головна ціль практично не реагує на будь-які російські вкидання, вважає радник глави ОП.
Іншою причиною Подоляк назвав те, що Росія інформаційно залишилася жити у 2014 році. Як доказ він назвав безперервні історії російської сторони про нацбатальйони, біолабораторії, протистояння з НАТО, обстріли Донбасу, про нібито загиблих дітей і квіти для зустрічі російських танків.
"Це дика архаїка. Уявлення про Україну та світ у росіян-пропагандистів не змінилися зовсім. Вони справді вірили, що можна прийти, захопити, убити, і все буде, як у Криму", – сказав він.
Окрім того, Подоляк вважає, що Росія та її політична еліта закохалися у власну пропаганду і тому втратили зв'язок із реальністю. Він зазначив, що фіксують різку і прискорену деградацію інтелектуального рівня всіх державних інституцій РФ.
Контекст:
5 вересня Михайло Подоляк заявив, що влада Росії вклала мільярди в агресивну пропаганду, але вона не спрацювала, зокрема – через архаїчність обраних Кремлем методів.
Директор Центру урядового зв'язку Великобританії GCHQ Джеремі Флемінг в інтерв'ю The Economist 18 серпня заявив, що президент Росії Володимир Путін програє інформаційну війну в Україні і на Заході.
За пів року від моменту повномасштабного вторгнення Росія не змогла досягти успіхів в інформаційній війні проти України та домінування у кіберпросторі, зазначив він. Російські операції виявилися "незграбними", а фейки легко спростовували оприлюднені розвіддані, вважає експерт.