Залужний назвав пріоритетні напрями переозброєння ЗСУ
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний 13 лютого на своїй сторінці у Facebook озвучив пріоритетні напрями переозброєння ЗСУ. Відповідно до стратегії, заплановано перехід від фізичного знищення противника лише вогневими засобами до комплексного впливу, зокрема невійськовими засобами.
"Оснащення Збройних сил новітніми високоточними засобами збройної боротьби матиме суттєвий вплив на трансформацію системи застосування військ", – наголосив Залужний.
Серед пріоритетних напрямів переозброєння Збройних сил він назвав розроблення:
- власних ракетних комплексів, зокрема великої дальності, зі створення сил стримування;
- систем протиракетної оборони, зокрема боротьби з гіперзвуковими ракетами;
- ракетних систем повітряного базування зі збільшеною дальністю виявлення та ураження цілей;
- новітніх систем протиповітряної оборони, зокрема безпілотних авіаційних комплексів;
- новітніх засобів радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби.
Також планують збільшення дальності вогневого ураження артилерійських систем, підвищення мобільності військ, завершення створення автоматизованих систем управління як єдиної системи ураження, розвідки, радіоелектронної боротьби, інформаційного протиборства та впровадження наукових рішень щодо операцій у кіберпросторі.
"Як головнокомандувач ЗСУ дуже розраховую на підтримку науковців у реалізації озвучених планів", – резюмував Залужний.
Контекст:
У Міноборони зазначали, що у проєкті держбюджету на 2022 рік передбачено рекордну суму на фінансування сектору безпеки та оборони України – 5,95% від ВВП, цей показник у 2021 році становив 5,92%, а у 2020-му – 5,45%.
25 вересня 2021 року заступник міністра оборони Олександр Носов розповів, що у проєкті держбюджету України на 2022 рік на потреби Міноборони передбачено меншу суму, ніж необхідно. 8 жовтня Носов заявив у Верховній Раді під час години запитань до уряду, що недофінансування української армії становить 7,1 млрд грн.
8 грудня міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що понад 70% бюджету української армії йде на забезпечення військовослужбовців їжею та їх утримання.
На тлі скупчення Росією військ біля кордону з Україною низка країн, зокрема США, Великобританія, країни Балтії, Чехія та інші держави, оголосила про передання Україні оборонного озброєння та боєприпасів.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 7 лютого 2022 року заявив, що від початку року Україна отримала від партнерів $1,5 млрд фінансової підтримки, а також понад 1 тис. тонн оборонної зброї та військового обладнання.
Про відмову від постачання Україні оборонної зброї заявила на початку 2022 року глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. Німеччина від початку війни у 2014 році допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців. Проте весь цей час Берлін відмовлявся від надання зброї й у 2021 році блокував постачання зброї Україні через НАТО. Після зміни уряду позиція Німеччини щодо постачання Україні оборонної зброї не змінилася.