Залужний про демобілізацію за 36 місяців: Є два важливі моменти
ЗСУ разом із Міноборони України погодили строк заміни військових на передовій у 36 місяців. Про це сказав головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний на пресконференції 26 грудня, відео опублікувало Військове телебачення України в YouTube.
"Іде війна, яка розвивається по своїх законах, і все, що відбувається на війні, залежить від дій нашого противника. Я чітко розумію і знаю, що наші бійці зараз на фронті у надскладних і дуже важких умовах роблять свою справу, завдяки якій ми можемо зараз із вами спокійно тут спілкуватися. Їм дуже і дуже важко, це досить складна справа. І звісно, мені б хотілося, щоб люди, які йдуть до війська, – і особливо ті, які вже служать у війську, – чітко розуміли, скільки їм необхідно буде воювати. Разом із Міноборони погоджено цифру у 36 місяців, але є два моменти", – сказав він.
Перше, за словами Залужного, – що не буде загострення на фронті. Другий чинник, який він назвав найголовнішим, – що цих людей за 36 місяців буде ким замінити. За словами головнокомандувача, уряд узявся реалізувати цей закон.
"Я думаю, що вони чітко розуміють, які в нашої держави можливості. Я сподіваюся на те, що все ж таки через 36 місяців ми впораємося із завданням, щоб замінити тих людей, які дійсно в надскладних умовах виконують свою роботу. І звісно, я погоджуюся з тим, що після того, як вони будуть демобілізовані, їм потрібен деякий час для того, щоб відпочити. І ми погодилися з напрацюванням Міністерства оборони про те, що це має бути саме ота цифра", – сказав Залужний.
Контекст:
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомляв 22 листопада, що в Раді готують комплексний закон, який регулює питання мобілізації та демобілізації в Україні.
24 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що доручив Залужному, міністру оборони України Рустему Умєрову і прем'єр-міністру Денисові Шмигалю підготувати комплексний план із мобілізації.
19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей. "Вони запропонували мобілізувати додаткових 450–500 тис. людей. Це дуже серйозна цифра. Я сказав, що мені потрібно більше аргументів, щоб підтримувати цей напрямок", – сказав глава держави.
25 грудня Кабмін вніс у Раду законопроєкт про мобілізацію. Він передбачає зниження мінімального віку мобілізації з 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів – накладати певні обмеження прав.