"Зараз от Великдень буде, так?" Кремль оголосив про візит Путіна на окуповані території України, але виявилося, що відео старе
Стверджували, що Путін побував "на херсонському напрямку" і в Луганській області, вислухав доповіді командування окупантів, привітав російських військовослужбовців зі святом Великодня й "подарував їм копії ікон".
Останній епізод, який є на відео, дав підстави вважати, що "поїздку" президента країни-окупанта зняли заздалегідь (конкретної дати в Кремлі не називали). Російські ЗМІ помітили, що Путін, тримаючи в руках ікону, говорить: "Зараз ось Великдень буде, так?" Ця фраза може свідчити, що зустріч російського лідера з військовими відбулася за деякий час до 16 квітня.
Після того як цю деталь помітили ЗМІ, у Кремлі відредагували запис, заглушивши в ньому слово "буде". У відеосюжеті про незаконну поїздку Путіна в Україну, доступному на офіційному сайті президента РФ, зараз у цьому фрагменті запису лідер країни-окупанта ворушить губами, але звук посеред фрази зникає.
Однак фразу цілком можна почути на оригінальному відео, яке розмістило в YouTube видання "Медуза".
Попередній візит Путіна на тимчасово окуповану територію України, до Маріуполя Донецької області (як стверджує Кремль, він відбувся 19 березня), також закінчився конфузом з відео. Під час зустрічі президента країни-окупанта з місцевими жителями жінка за кадром крикнула: "Це все неправда, це напоказ". Фраза потрапила на офіційні відео і її опублікували на сайті Кремля, але згодом сюжет перемонтували і викрик з нього прибрали.
Російський політичний аналітик, доктор історичних наук Валерій Соловей переконаний, що Путін має двійника, який іноді його замінює на публічних заходах. Таку думку він висловив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону. Соловей вважає, що останні поїздки на окуповані території України – у Крим і Маріуполь – здійснював двійник Путіна.
Контекст:
РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямів. У квітні сили оборони України вигнали окупантів з північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.
Під час псевдореферендумів у вересні 2022 року Росія зробила спробу анексувати частини Херсонської й Запорізької, Луганської й Донецької областей. Україна й міжнародна спільнота результатів псевдореферендумів не визнали, ЗСУ продовжили контрнаступ, який розпочався наприкінці серпня – на початку вересня. Під час цього контрнаступу звільнили тисячі кілометрів території, зокрема правобережну частину Херсонської області.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму.