Засідання ТКГ перервали через "експертку" із судимістю за тероризм – Гармаш

Гармаш: Такі "учасники" делегітимізують переговори
Фото: censor.net
На засідання ТКГ з урегулювання ситуації на Донбасі Росія запросила "експертку" з Донецька, яку в Україні засуджено до 10 років позбавлення волі за тероризм, зазначив журналіст, представник Донецькій області в українській делегації у ТКГ Сергій Гармаш.

16 березня засідання політичної підгрупи тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання ситуації на Донбасі було перервано за годину після початку.

Про це журналіст, представник Донецької області в українській делегації у ТКГ Сергій Гармаш повідомив у Facebook.

"Робоча група ТКГ із політичних питань сьогодні працювала лише одну годину. Модератор групи від ОБСЄ посол [П'єр] Морель оголосив перерву на прохання української сторони. Жодного демаршу, просто Україна, повністю відповідно до Мінських угод, попросила ОБСЄ видалити з групи запрошену запрошеними з Донецька російською стороною "експертку" Маю Пирогову", – написав він.

Член української делегації підкреслив, що громадянку Пирогову "в Україні було засуджено за тероризм на 10 років й оголошено в розшук".

"Такі "учасники" делегітимізують переговори, чим, власне, позбавляють їх сенсу. Оскільки посол Морель заявив, що це не в його компетенції, то ми попросили перерву, поки це питання не врегулює ТКГ, у компетенцію якої, за словами представника ОБСЄ, входять такі проблеми. Також актуальним залишається й участь запрошених запрошеними РФ із Луганська в окремому вікні, на що українська сторона не давала своєї згоди", – пояснив Гармаш.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Пирогову з 2015 року занесено в базу даних сайта "Миротворець".

У липні 2018 року Шевченківський райсуд Чернівців засудив Пирогову до 10 років позбавлення волі як "главу департаменту Держінформполітики міністерства інформації ДНР", її визнали винною у створенні терористичної організації.