Заступник глави ОПУ: Рік, який Зеленський відводив собі для завершення війни на Донбасі, минув
Заступник глави Офісу президента України Володимира Зеленського Кирило Тимошенко в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман погодився, що відведений президентом України Володимиром Зеленським рік на завершення війни на Донбасі минув. Водночас ситуація на сході країни свідчить про рух уперед, вважає він.
Режим тиші на Донбасі, хоча там і далі гинуть українські військові, зберігається, заявив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко.
"Але питання миру однаково рухаються, є план Б, є плани, перемішані один між одним", – додав він, погодившись зі словами журналістки про те, що рік, який президент України Володимир Зеленський відводив собі для завершення війни на Донбасі, минув.
Тимошенко уточнив, що зараз не займається питаннями миру, тому не знає всієї інформації, але підкреслив, що Україна "рухається вперед".
"У нас режим тиші – так, із сумними подіями одноразовими, коли гинуть наші бійці – але зберігається. Ми вважаємо, що можна рухатися. Тобто це крок уперед, не біг на місці. Воно ж однаково рухається. Ніхто не міг два роки тому подумати, що [колишній в'язень Кремля, український режисер Олег] Сенцов сюди повернеться, або що ми зможемо повернути таку кількість людей. Якимись кроками – вони можуть бути ось такими маленькими, але ми однаково рухаємося. Так, режим тиші – це не мир і реінтеграція Донбасу і все як було в минулі часи. Однаково це рух уперед", – сказав Тимошенко.
"Ми відбудовуємо країну, хочемо показати своїм прикладом непідконтрольним територіям, що тут уже інша країна, яка рухається вперед", – додав він.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
У Парижі 9 грудня відбувся саміт лідерів "Нормандської четвірки". У його підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року, розведення сил та засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості були виконані частково. Очікували, що наступний саміт відбудеться в березні – квітні 2020 року, однак цього не сталося.
Як пояснював віцепрем'єр-міністр України – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, Зеленський сказав, що дає собі рік на реалізацію сценарію, прописаного в Мінських угодах.
Якщо врегулювати конфлікт на Донбасі не вдасться за допомогою переговорів у Мінську, Україна "буде міняти тактику", заявив президент. У грудні 2019-го Зеленський сказав, що його команда не буде чекати ще п'ять років, щоб урегулювати воєнний конфлікт на Донбасі. План Б щодо врегулювання ситуації на Донбасі – це "стіна", яка буде означати, що на території ОРДЛО буде вже не Україна, а "щось інше", зазначив він.
У листопаді спікер української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович "неофіційно" розповів, що головна ідея плану Б – введення миротворців на тимчасово окуповані території.
Зеленський упевнений, що війну вдасться завершити за час його каденції.