Збудував у Криму дві теплоелектростанції й постачав набої армії РФ. ДБР повідомило про підозру колишнього харків'янина
Державне бюро розслідувань і Служба безпеки України повідомили про підозру у груповому пособництві російським окупантам уродженця Харкова, президента російського футбольного клубу ЦСКА Євгена Гінера. Про це 4 серпня поінформувала пресслужба ДБР.
За даними слідства, він здійснював незаконну діяльність в анексованому Росією Криму, а також забезпечував боєприпасами армію окупантів.
У ДБР стверджують, що 2019 року підозрюваний через підконтрольну йому компанію забезпечив будівництво Балаĸлавської (Севастопольська ПГУ-ТЕС) і Таврійської ТЕС (Сімферопольська ПГУ-ТЕС) на території тимчасово окупованого Криму. "Ці електростанції були приєднані до електричних мереж РФ. Таким чином підозрюваний заподіяв шкоду енергетичній безпеці України, сприяв залежності Криму від РФ в енергетичному секторі", – ідеться в повідомленні.
Також установлено, що 2022 року Гінер як власник керівної компанії "АО "КБАЛ им. Кошкина" погодив постачання боєприпасів для різних видів стрілецької зброї до армії країни-агресора.
Його заочно повідомлено про підозру в пособництві вчинення дій із метою зміни меж території та державного кордону України, які призвели до тяжких наслідків за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
Контекст:
За інформацією українських ЗМІ, Гінер, а також громадяни РФ Олександр Бабаков і Михайло Воєводін контролюють групу VS Energy, яка володіє низкою об'єктів критичної інфраструктури в Україні: "Херсонобленерго", "Кіровоградобленерго", "Житомиробленерго", "Рівнеобленерго" і "Чернівціобленерго".
Правоохоронці з'ясували, що в період 2017–2022 років ці обленерго "за фіктивними операціями перерахували понад 1,65 млрд грн на підприємства групи, після чого частина коштів була легалізована шляхом придбання рухомого й нерухомого майна". У середині листопада контрольні пакети акцій обленерго заарештували.
VS Energy заявляла, що Гінер вийшов зі складу акціонерів групи 2014 року, але "Настоящее время" з'ясувало що однією зі співвласниць компанії вказано Марину Ярославську – дружину Гінера, уродженку України, яка до 2008 року мала громадянство РФ, а зараз є громадянкою Німеччини.
"Економічна правда" додає, що є ще один непрямий доказ зв'язку VS Energy й Гінера – енергокомпанію багато років обслуговує PINbank, який належить йому.
Рада національної безпеки і оборони України від 12 травня ввела низку персональних санкцій проти громадян України і РФ. Гінер є серед тих, про кого йдеться в рішенні РНБО.