Зеленський: Ключове завдання – щоб світова підтримка України у 2023 році не лише зберігалася, як цьогоріч, а щоб збільшилася
Про це 19 грудня у вечірньому відеозверненні, опублікованому у Facebook Офісу президента, заявив глава Української держави Володимир Зеленський.
Він розповів, що звернувся до лідерів 10 держав Північної Європи, об'єднаних у The Joint Expeditionary Force.
"Моє звернення було сьогодні дуже конкретним. Зброя, снаряди, нові оборонні можливості... Все те, що дозволить нам прискорити закінчення цієї війни. Дякую учасникам саміту за те, що ми сьогодні були почуті – очікуємо на нові рішення щодо постачання нової зброї", – наголосив президент.
Зеленський також назвав "ключове завдання" – своє і "кожного [українського] дипломата і посадовця".
"Щоб світова підтримка України наступного року не лише зберігалася на такому ж рівні, як цьогоріч, а щоб збільшилася. Саме за тими показниками, які необхідні для посилення наших оборонних операцій, – наголосив президент. – Це артилерія – треба більше гармат, снарядів, це сучасні танки, які поки що не постачаються в Україну, це більш далекобійні системи залпового вогню, сучасна і дійсно ефективна ППО".
The Joint Expeditionary Force – формат співпраці, ініційований Великобританією. До нього входять країни Балтії, Фінляндія, країни Скандинавії, Нідерланди, Ісландія і Сполучене Королівство.
Контекст:
Військову допомогу Україні у зв'язку з війною, яку проти країни розв'язала Росія, надає низка країн.
26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн відбулася перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні. Відтоді провели вже кілька таких зустрічей, до формату долучилося понад 50 країн.
Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомляв 30 листопада, що союзники і партнери НАТО надали Україні військової допомоги на $40 млрд і надаватимуть її далі.