Зеленський: Ми не подаруємо свою землю
Українці на окупованих Росією територіях залишаються вірними батьківщині та її державному прапору. Про це президент України Володимир Зеленський сказав 23 серпня на урочистостях у День національного прапора в Києві, трансляцію його пресслужба вела в YouTube.
"Цей прапор – мета. Це мета і мрія для багатьох наших людей на тимчасово окупованих територіях України. Вони бережуть цей прапор. Вони бережуть його, бо знають, що ми свою землю окупанту не подаруємо", – сказав глава держави.
За його словами, "немає такої столиці у світі, де поважали б життя й водночас не поважали б український прапор".
"Усюди, де є життя, справді цінністю стає партнерство з Україною. Україна об'єднує найкращих і вже зробила спільною думкою багатьох, що тільки разом з Україною може бути досягнута гарантована безпека для демократичних націй. І хай кожен, хто зробив свій власний внесок у таку силу українських кольорів, сьогодні почує ці слова. І це слова – передусім слова вдячності", – сказав на церемонії Зеленський.
Контекст:
День державного прапора України святкують 23 серпня напередодні Дня Незалежності. Свято встановили 2004 року указом тодішнього президента України Леоніда Кучми.
У 1918–1920 роках синьо-жовтий прапор затвердили відповідним законом Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). В УРСР історичний національний прапор був заборонений, утім, синьо-жовтий прапор використовували в українській діаспорі за кордоном, а також українські націоналісти, які боролися за незалежність держави. У часи перебудови синьо-жовті прапори супроводжували всі патріотичні акції. 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила державним прапором України синьо-жовтий стяг. Він складається з рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів.