Зеленський: Ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин із Росією

Зеленський: Без нашого війська ми не можемо зупинити війну. І ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин із Росією
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський 1 грудня, виступаючи у Верховній Раді із щорічним посланням, заявив, що війну на Донбасі неможливо закінчити без прямих перемовин із Росією. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Зеленський сказав, що готовий до прямих перемовин із президентом Росії Володимиром Путіним і не боїться їх, а потім наголосив, що українська армія – "найкраща у світі і захистить нас".

"Нас підтримують [партнери], але ніхто, крім нашої армії, нас не захистить. І ми повинні знати, що без нашого війська ми не можемо зупинити війну. І ми повинні сказати правду. Ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин із Росією, і сьогодні це визнали всі. Усі зовнішні партнери визнали, а деякі внутрішні це не визнають. Ми повинні говорити, знаючи, що у нас сильна, потужна армія, і не боятися зараз говорити один одному правду. Якщо ми хочемо повернути Донбас, то давайте, а якщо хочемо просто ходити і про це говорити, то давайте нічого не робити. І давайте в цьому питанні..." – додав він.

Цей фрагмент послання – на останніх трьох хвилинах відео.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи, зокрема 158 дітей.

Перемовини щодо врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна ОБСЄ Росія) та "Нормандської четвірки" (Україна Німеччина Франція Росія).

Наразі Україна шукає альтернативне місце для проведення засідань ТКГ, які раніше проводили у Мінську, оскільки відносини Києва та Мінська загострилися влітку 2020 року після того, як Україна відмовилася визнавати результати президентських виборів у Білорусі, а Олександра Лукашенка обраним президентом країни.

Останній саміт лідерів "Нормандської четвірки" відбувся у Парижі 9 грудня 2019 року.