Зеленський: Найчесніший і найдешевший варіант для всіх – зупинити Росію в Україні, і тоді не буде великої війни у світі
Якщо Україні менше допомагатимуть у її боротьбі з російською агресією, то це може призвести до загрози для інших країн Європи. Таку думку під час візиту до Бельгії висловив 11 жовтня президент України Володимир Зеленський на спільному брифінгу з прем'єр-міністром Бельгії Александером де Кроо, трансляцію вів YouTube-канал Офісу президента України.
"Якщо не допомагати Україні, Росія набереться сил за якийсь час (рік-два-три), – не закінчиться війна тоді, у нас не буде потужності, і вона повернеться для того, щоб знищити всю Україну й піти далі, а далі вже будуть країни Євросоюзу й НАТО, і так воно буде. Вони зацікавлені в постійній дестабілізації, вони в цьому дуже зацікавлені", – сказав Зеленський.
На його думку, "все, що відбувається у світі, – не випадковість".
"Сьогодні вони зацікавлені, щоб допомога Україні зменшувалася, і йдуть на різні речі, навіть на трагічні речі, навіть на інших континентах, в інших частинах світу, для того, щоб була зменшена увага до України, допомога для України. Тому зменшувати – це ризик для всіх, не тільки для України. Я вважаю, що найбільші ризики повного знищення Україна пройшла, тому далі наші спільні ризики – чи залишиться об'єднаною Європа, об'єднаним Євросоюз, чи залишиться потужним союз НАТО, чи не розгориться третя світова війна", – пояснив президент України.
Він зазначив, що є варіант, який влаштує всіх.
"Я вважаю, найчесніший (а для тих, хто дуже прагматичний, – найдешевший) варіант для всіх – це зупинити Росію в нас, закінчити війну в нас, вивести їх з нашої території, тоді – я впевнений – не буде великої війни як у Європі, так і у світі", – заявив Зеленський.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.