Зеленський: Наша головна мета – перемогти у війні, але й не програти країни
Офіс президента продовжує роботу над українською доктриною – планом розвитку України після перемоги над Росією. Про це президент України Володимир Зеленський сказав 10 серпня у вечірньому зверненні, запис якого Офіс президента опублікував у YouTube.
За його словами, цей документ закладе основу для трансформації країни після звільнення її від окупантів.
"Не забуваємо нашу головну мету – перемогти у війні та не програти країни. Україна має обов'язково реалізувати свій історичний шанс на розвиток, який був здобутий сміливістю наших людей, усього нашого народу", – сказав він.
Президент також повідомив про продовження переговорів із західними союзниками щодо збільшення військової допомоги.
"Готуємо й більше оборонних пакетів для наших воїнів, і більше захисних систем для всього українського суспільства, зокрема систем протиповітряної оборони. Мав також сьогодні розмову з представниками військового керівництва Великобританії – закриту розмову. Але результативну", – зазначив глава держави.
Говорячи про сьогоднішню зустріч із представником Вселенського патріархату митрополитом Халкедонським Еммануїлом, Зеленський наголосив, що Україна – один з історичних центрів християнства і залишиться ним надалі. Інтереси всіх релігій враховуватимуть під час вирішення важливих суспільних питань. Але жодна з них не зможе бути агентом ворога в Україні.
"Держава ніколи не допустить, щоб будь-яку з українських релігійних спільнот могла використовувати держава-агресор. Україна вистоїть, збереже незалежність – усі аспекти незалежності, зокрема й духовну", – підсумував президент.
Контекст:
21 червня 2023 року Зеленський повідомив про підготовку доктрини "для України, яка переможе".
Під час виступу в парламенті з нагоди Дня Конституції 28 червня президент запропонував для загальнонаціонального обговорення основні орієнтири майбутньої доктрини. Він назвав п'ять головних орієнтирів: філософія перемоги України, глобальність української безпеки, політика героїв, політика справедливості і трансформації за 10 років.
Як пояснив президент, такий документ потрібен, щоб "і в Україні, і в усьому світі знали, якою є національна мета країни, як українці бачать закінчення війни і як збираються жити після неї".