Зеленський: Партнерам потрібно активізувати допомогу Україні

Зеленський: Хто керує євроатлантичною спільнотою? Невже й досі Москва через залякування?
Фото: EPA
Президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення, яке було опубліковано увечері 26 березня на YouTube-каналі Офісу президента, нагадав, що Україна просила міжнародних партнерів про військову допомогу для боротьби з російськими окупантами.

Він нагадав, що говорив сьогодні з президентом Польщі Анджеєм Дудою про українських біженців, яких приймає Польща, та про необхідність посилення безпеки.

"Яка ціна цієї безпеки? Це дуже конкретно: це літаки для України. Це танки для нашої держави. Це протиракетна оборона. Це протикорабельна зброя. Це те, що є в наших партнерів, що в них просто припадає пилом. Зрештою, це для свободи не тільки України – це для свободи Європи. Для всіх на континенті не може бути прийнятним, якщо під ризиком зіткнення з російськими загарбниками опиняться країни Балтії, Польща, Словаччина – весь Схід Європи. Опиняться тільки тому, що залишать десь у себе в ангарах лише 1% від усіх літаків НАТО та 1% усіх танків НАТО. 1%. Ми не просили більше і не просимо більше, а чекаємо вже 31 день. Тож хто керує євроатлантичною спільнотою? Невже й досі Москва через залякування?" – сказав президент.

Зеленський наголосив, що партнерам потрібно активізувати допомогу Україні.

"Партнерам потрібно. Бо це безпека Європи. І саме про це ми домовлялися у Києві, коли троє прем'єр-міністрів східноєвропейських держав і пан [віцепрем'єр-міністр Польщі Ярослав] Качинський прибули до нашої столиці в середині березня", – сказав він.

Президент зазначив, що сьогодні зв'язувався із захисниками Маріуполя Донецької області.

"Якщо хоча б відсоток їхньої хоробрості тим, хто вже 31 день думає, як же передати десяток-другий літаків або танків", – сказав глава держави.

Контекст:

Після початку російського вторгнення в Україну президент Володимир Зеленський неодноразово звертався до міжнародної спільноти з проханням якнайшвидше надати винищувачі, щоб захистити жителів країни.

27 лютого високий представник ЄС із питань закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель повідомив, що ЄС надасть Україні летальну зброю та винищувачі на суму €450 млн.

28 лютого у командуванні Сухопутних військ ЗСУ повідомляли, що західні партнери передадуть Україні 56 винищувачів МіГ-29 та 14 штурмовиків Су-25. Однак пізніше ці країни спростували передання бойових літаків Україні, написало агентство Politico.

На пресконференції 12 березня президент України Володимир Зеленський розповів, що вдалося знайти пілотів, які готові стати громадянами України, щоб допомогти захистити українське небо. "Сам народ, який живе в усьому світі, готовий був надати Україні альтернативу закриттю неба. Усі готові, але не ті, хто приймає рішення", – додав Зеленський.