Зеленський побачив у РФ очікування припинення війни проти України

Машина пропаганди заганяє росіян у ненависть до України, вважає Зеленський

Фото: EPA
У російському суспільстві немає бажання продовжувати агресію проти України. Таку думку в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", опублікованому 1 липня, висловив президент Володимир Зеленський.

"Якщо неупереджено поглянути на суспільні настрої в Росії, то, вочевидь, побачимо чітке і масштабне суспільне очікування рішень для реального припинення війни проти України. Російський народ точно не хоче будь-яких ескалацій і кривавих експансій", – вважає глава держави.

Зеленський нагадав про "хвилю щирої цікавості з боку росіян" після його пропозиції президенту РФ Володимирові Путіну "зустрітися і знайти шлях до миру".

"Зрозуміло, що машина пропаганди, яка вже давно працює в Росії, заганяє людей у повне нерозуміння правил сучасного світу і в ненависть стосовно сусідів. Зрозуміло, що це відображається й у державній політиці Росії – вкладаючись у пропаганду, вони самі несвідомо чи підсвідомо споживають цю пропаганду і підкоряються їй", – сказав президент.

За словами Зеленського, якщо Путін "вийде з-під впливу цієї пропагандистської картини", то стане очевидно, що тема для розмови двох президентів дійсно є.

"Не про міфи, а про реалії", – додав президент України.

Контекст:

Росія після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року окупувала Крим. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу.

Одразу після анексії Криму 2014 року РФ почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

За даними Зеленського, за час конфлікту загинуло понад 14 тис. людей.

Путін і Зеленський зустрічалися особисто лише раз – у грудні 2019 року в Парижі на саміті лідерів країн нормандського формату.

20 квітня 2021 року Зеленський запропонував Путіну зустрітися "в будь-якій точці Донбасу, де йде війна". Путін відповів за два дні і запропонував зустрітися в Москві. Глава Кремля заявив, що готовий до перемовин про двосторонні відносини. Для "обговорення проблем Донбасу" керівництво України має зустрічатися з ватажками "ЛНР" і "ДНР", а "вже потім обговорювати їх із представниками третіх країн", сказав він.

В інтерв'ю італійській газеті La Repubblica, яке вийшло 27 квітня, Зеленський сказав, що його зустріч із Путіним могла б відбутися у Ватикані. "Це справді ідеальне місце для діалогу про мир", – переконаний президент України. Перед цим Зеленський говорив, що його "турбує не місце проведення, а зміст зустрічі".