Зеленський поговорив із Шольцом, канцлер обіцяв продовження підтримки у сфері енергетики та ППО

Шольц заявив, що Німеччина продовжує підтримувати Україну
Фото: EPA
Президент України Володимир Зеленський 11 листопада поговорив телефоном із канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Про це Зеленський повідомив у Twitter і у вечірньому зверненні, опублікованому Офісом президента.

"Розповів про ситуацію на полі бою, зокрема про нові російські удари по цивільних. Подякував за вагомий внесок Німеччини у захист нашого неба й кордонів. Підтримали продовження "зернової ініціативи" й узгодили позиції напередодні саміту G20", – написав президент.

У зверненні він також зазначив, що проінформував канцлера про ситуацію в Херсоні й загалом на фронті.

"Подякував за чергові кроки в оборонній підтримці, погодили розвиток такої нашої співпраці", – додав Зеленський.

Лідери засудили цілеспрямовані обстріли об'єктів цивільної інфраструктури України з боку російських збройних сил і обговорили конкретні заходи щодо посилення української енергетичної інфраструктури, повідомила пресслужба німецького уряду.

"Канцлер підтвердив, що Німеччина продовжує підтримувати Україну з поточними пріоритетами у сфері енергетичної інфраструктури й протиповітряної оборони", – ідеться у повідомленні.

Політики "домовлялися продовжити тісний і конструктивний обмін думками й залишатися у тісному контакті", додали в пресслужбі.

Контекст:

Німеччина з початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.

ЗСУ вже отримали від Німеччини 3 тис. одиниць протитанкової зброї Panzerfaust 3 із 900 пусковими пристроями, 14 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 (спільно з Нідерландами), 24 зенітні самохідні установки Gepard із 30 обіцяних та іншу зброю. Також українські військові одержали від ФРН каски, обмундирування, намети і медикаменти.

11 жовтня міністр оборони України Олексій Резніков повідомив про доправлення першої німецької системи ППО IRIS-T в Україну. Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив 24 жовтня, що Німеччина найближчим часом надасть Україні ще три системи ППО IRIS-T.

Окрім того, Німеччина вже передала Україні п'ять реактивних систем залпового вогню MARS II і 14 гаубиць Panzerhaubitze 2000 та анонсувала постачання ще двох MARS II і чотирьох Panzerhaubitze 2000.