Зеленський повідомив про бойові застосування ракети "Фламінго". Скільки вже було ударів?

"Фламінго" вважають найкращою українською ракетою, зазначила Le Figaro
Фото: пресслужба Fire Point

Україна дев'ять разів використала свою крилату ракету далекого радіуса дії "Фламінго" в реальних операціях, і вона довела свою ефективність. Про це 31 жовтня написала Le Figaro (матеріал доступний за платною підпискою, його цитують NV і "РБК-Україна") з посиланням на слова українського президента Володимира Зеленського.

Повідомляють, що "Фламінго" вважають найкращою українською ракетою, хоча її виробник Fire Point "викликає стільки ж похвал, скільки й питань".

Боєголовка "Фламінго" вдвічі потужніша за американську ракету Tomahawk, вага вибухівки якої – приблизно 450 кг.

Один із військових експертів зазначив у коментарі Le Figaro, що "Фламінго" є "першою по-справжньому стратегічною зброєю українського виробництва". Ця ракета може змінити правила гри у війні, наголосив ЗМІ.

Окрім того, зараз в Україні обговорюють питання виготовлення балістичних ракет.

Контекст:

Крилата ракета українського виробництва FP-5 "Фламінго" дістала назву через заводський брак. Перші версії ракети були рожевого кольору, тому її назвали на честь птахів із таким забарвленням. Керівниця виробника Fire Point Ірина Терех розповідала агентству Associated Press, що станом на жовтень компанія планує збільшити масштаб виробництва до семи ракет щодня.

Зеленський у серпні назвав ракету найуспішнішою зброєю українського виробництва. Він заявив, що масове виробництво розпочнуть у січні – лютому 2026 року.

The Economist написав 5 жовтня, що сили оборони України вже застосовують у бойових діях проти країни-агресора РФ нові крилаті ракети FP-5 "Фламінго". Вони летять на висоті всього 50 м над землею, що ускладнює виявлення, а дальність ракети, яка несе заряд із 1150 кг вибухівки, сягає понад 3 тис. км, додав ЗМІ.