Зеленський про обмінний фонд: Це мають пам'ятати всі на передовій – що більше російських полонених візьмемо, то більше наших людей повернемо
Він зазначив, що звільнені сьогодні воїни билися на бахмутському напрямку.
"Дуже важливо те, що про багатьох із цих 106 людей узагалі не було жодної інформації – вони вважалися безвісти зниклими. Але ми їх знайшли. Повернули додому. Вісім офіцерів, 98 солдатів і сержантів", – сказав Зеленський.
Президент подякував керівникам спецслужб і органів влади, які готували і провели операцію, а також військовослужбовцям, які забезпечили "наявність відповідного обмінного фонду".
Про повернення з російського полону 106 українських військовослужбовців раніше повідомив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.
Серед звільнених, окрім тих, хто служить у ЗСУ, були учасники територіальної оборони, співробітники прикордонної і транспортної служби, розповіли у пресслужбі координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Найстаршому з них виповнилося 59 років, наймолодшому – 21 рік. Також репатрійовано тіла двох загиблих іноземців і однієї українки, додали у штабі.
Контекст:
Останній перед сьогоднішнім обмін відбувся 6 травня. З урахуванням звільнених сьогодні захисників, від початку повномасштабної війни РФ проти України з російського полону вдалося повернути 2430 людей, включно зі 139 цивільними, додали у штабі.
Президент України Володимир Зеленський закликає Росію до обміну полоненими у форматі "всіх на всіх". У координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими припускають, що якщо про такий обмін удасться домовитися з Росією, то він відбудеться не за один день, його проводитимуть поетапно.